Ryzen 5 3600 için soğutma önerisi

ErxQQ

Hectopat
Daha fazla  
işlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max 4133MHz(OC) RGB M.2 AM4 ATX.
Kasa: Thermaltake Versa T25 650W 80+ tempered glass RGB USB 3.0 ATX mid Tower kasa.
Bütçem 700-1000
arası güzel 1 sıvı ya da hava soğutma istiyorum. Kasayla uyumluluğunada bakarsınız sevinirim. (yüksekliği 150mm yazıyor kılavuzda)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, hava soğutma desteği oldukça kısa bir kasaymış. Resmi sitesinde 150mm hava soğutma diyor. Çoğu hava soğutma sığmıyor.

Sıvı soğutma önermemiz daha mantıklı olacaktır.

İndirim kovalarsan şuna da bakılabilir. İnceHesap Gaming Gecesi'nde 999 TL'ye düşüyor.

Evet, hava soğutma desteği oldukça kısa bir kasaymış. Resmi sitesinde 150mm hava soğutma diyor. Çoğu hava soğutma sığmıyor.

İndirim kovalarsan şuna da bakılabilir. İnceHesap Gaming Gecesi'nde 999 TL'ye düşüyor.

ID Cooling önerememek, üzülmek.

İndirim kovalarsan şuna da bakılabilir. İncehesap Gaming gecesi'nde 999 TL'ye düşüyor.

Bende şaşırdım açıkçası 150mm yükseklik görünce birçok hava soğutucu 154 160 fazla bir model bulamadım sıvı soğutucu almayı düşündüm kasaya uyar mı uymaz mı endişesi vardı teşekkür ederim öneriler için.

İndirim kovalarsan şuna da bakılabilir. İncehesap Gaming gecesi'nde 999 TL'ye düşüyor.

Kusura bakmayın yine konuyu açıyorum. Tecrübeli olduğunuzdan bir şeyler daha sormak istiyorum bu soğutuculardan hangisini alırsam ileride işlemci değiştirdiğim vakit soğutucu değiştirmeme gerek kalmaz ileride belki sisteme R5 5600X takabilirim. Ve şahsen soğutucu bu kadar para verdikten sonra bir daha ayrı para vermek istemiyorum. İşlemciyi 1 ya da 2 yıl sonra Ryzen 5 5600X işlemcisini Amerika'da almayı planlıyorum sizce hangi soğutucu beni uzun yıllar götürür ve soğutucu bütçesini arttırmam gerekir mi teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı