Ryzen 5 3600 ile Raptoreum madenciliği

Ryzen 5 1400 ile deneyen var mıdır ? 4C/8T, 3.2 GHz baz frekans ve 8 MB L3 ön belleğe sahip. Gerekirse de 3.7 GHz ile çalıştırabilirim.

Bende çekecem benide izleyin ama 😄😄
takibe aldım sizinde kanalınızı önemli olan birbirimize destek çıkıp bilgi paylaşımında bulunmak hocam seviyorum madencilik forumundaki kişileri sizde gözüme çarpmıştınız daha önce zaten :) kim bilir belki bizde cpu madenciliği sayesinde turnayı vururuz :) 😁

CPU madenciliği konusunda turnayı vuracağımızı sanmıyorum 😃 keşke öyle bir ihtimal olsa. Ben raptoreum madenciliğini 2-3 gün kadar denedim ve coin algoritmasında sürekli değişen bir iş yükü var anlayamadığım. Bir bakıyorsun 3000 h üzerinde geziyor bir bakıyorsun 1700 h a düşmüş. H olarak bunların ortalamasını alıyor ve bende 1800 h tı ortalama sanırım. Bu algoritmanın monero veya haven coin gibi sabit bir hızı olmadığı için elektrik gider hesabı yapmak zorlaşıyor. Monero gibi sabit maximum hızda çalışıyor olsa sanki daha çok gelir getirecek gibi bir havası var coinin 🙂 ama farklı iş yükleri en şeklinde ayarlanmış.

CPU madenciliği konusunda turnayı vuracağımızı sanmıyorum 😃 keşke öyle bir ihtimal olsa. Ben raptoreum madenciliğini 2-3 gün kadar denedim ve coin algoritmasında sürekli değişen bir iş yükü var anlayamadığım. Bir bakıyorsun 3000 h üzerinde geziyor bir bakıyorsun 1700 h a düşmüş. H olarak bunların ortalamasını alıyor ve bende 1800 h tı ortalama sanırım. Bu algoritmanın monero veya haven coin gibi sabit bir hızı olmadığı için elektrik gider hesabı yapmak zorlaşıyor. Monero gibi sabit maximum hızda çalışıyor olsa sanki daha çok gelir getirecek gibi bir havası var coinin 🙂 ama farklı iş yükleri en şeklinde ayarlanmış.
aynen hocam. stabil bir coin olsa yatırım yapmayı düşünüyorum hazır cpular artmamışken. biraz zaman geçsin bakalım duruma göre.

Aynen hocam. Stabil bir coin olsa yatırım yapmayı düşünüyorum hazır CPU'lar artmamışken. Biraz zaman geçsin bakalım duruma göre.

Bekleme bence sabit olmsını beklemeyin, doğası gereği :) inişli çıkışlı not alın bunu chia gibi patlama yapıp sönecek. Chia ilk zamanlar 10 TB da 700 $ gibi gelir gösterirken şimdi yerlerde
Herkese selam şu an sadece Pool'da %1 kesin ile kazanç sağladım gibi. Miner programında ki dev fee kesintisi olmadan Çok rahatlıkla kazım yapılacak inşallah :) yarına o video yu kesinti yapan minerleri açıklıcam kanalımı takip edin :)

Son düzenleme:
Başkanım imzamda Anakart ve işlemcim eski 1660 Ti'a gelince en iyi seviyede normalde bilgisayarı kullanmadığım zaman 31 Mh/s sabit oluyor. Video, film gibi izleme ve internette gezinme yapıunca biraz düşüyor, bir de miner programı bazen 33 mh/s 34 mh/s gösteriyor. Bilgisayara ellemez isem günlük 2,70 $ gibi getiri var, şu an halen O.C ayarlarını kurcalıyorum. 2 kez kapanma oldu stabiliteyi bulmak için Tam randımanı bulduğumda video çekip sizin ile paylaşacağım.
Hangi havuzu kullanıyorsunuz hocam bir de miner programı 🤗

Değişik havuz ve minerlar deniyorum. Flockpool (%1 kesinti) havuzunu kullanıyorum şu an ama başka bir havuz buldum (0.5 kesinti) yapıyormuş. Miner ise cgminerin değişik bir versiyonunu kullanıyorum. Ama kısa süreli 0.85 kesintisi yapan srb miner kullanabilirsin. Son havuzu da deneyip en az kesinti ile yüksek kazanç sağlayan havuz ve mineri netleştirip sizinle paylaşmak.

Değişik havuz ve minerlar deniyorum. Flockpool (%1 kesinti) havuzunu kullanıyorum şu an ama başka bir havuz buldum (0.5 kesinti) yapıyormuş. Miner ise cgminerin değişik bir versiyonunu kullanıyorum. Ama kısa süreli 0.85 kesintisi yapan srb miner kullanabilirsin. Son havuzu da deneyip en az kesinti ile yüksek kazanç sağlayan havuz ve mineri netleştirip sizinle paylaşmak.
Uzun vadede daha mantıklı bir şey arıyorum hocam. Teşekkürler şimdiden.

Geri
Yukarı