Ryzen 5 3600 işlemci 0.54 GHz'de çalışıyor

Soner12312

Hectopat
Merhaba, 20 gün önce topladığım sistemde şöyle sorunlar karşıma çıktı. Daha önce konusunu açmış olduğum gibi CS:GO'da ani FPS düşmesi yiyordum, FIFA 20'de sabit FPS alırken yine bir anda yırtılmalar donmalar oluyordu. Son olarak bugün böyle bir sorunla karşılaştım. Bugün sabah beri evde değildim biraz önce bilgisayarı açtığımda sistemin çok yavaş çalıştığını fark ettim ve görev yöneticisinde işlemcinin 0.50 civarlarında çalıştığını gördüm. Sistem hiçbir işlem yapılamayacak kadar yavaştı. Bilgisayarı yeniden başlattım ve sorun düzeldi. Ardından tekrar bilgisayarı kapattım, 2 dakika sonra yeniden açtım ve yine işlemci 1 GHz'in altında çalışıyor. Yeniden başlatınca düzeliyor kapatınca aynı arıza.

22222.jpg

1111.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosu nasıl fabrika ayarlarına döndürebilirim ?
Burada anlatiliyor.

BIOS'ta bir ayar bozulmus olabilir. Fabrika ayarlarina geri dondurmeyi denediniz mi?

Reyiz BIOS'u aç bilmediğin şeyleri aktifleştirme biraz kurcala zaten görüceksin ya da anakarat modelini arat nette BIOS sıfırlama yaz çıkar bir de işlemcinin boşta öyle çalışması yani düşük firekansta çalışması gayet normal bildiiğim kadarıyla oyun açtığında normala döner o firekans hızı

Düşük frekansta çalışması gayet normal bildiğim kadarıyla oyun açtığında normale döner o frekans hızı
Bu kadar dusuk frekansta calismasi normal degil. Benim islemcim bile bostayken 2.50 civarinda calisiyor. Ayrica hicbir seyin acilmadigini soylemis, bu da demek oluyor ki frenkans yukselmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı