Ryzen 5 3600 1.14 GHz'de çalışıyor

sensitivexx

Femtopat
Arkadaşlar PC'yi açtığımda aşırı bir yavaşlık sezdim sanki 10 yıllık PC gibi yavaştı. Kontrol ettim ve gördüğüm sonuç 0.50 GHz 1.50 GHz arası çalışıyordu işlemci. Sonra PC'ye reset attım tekrar 3.60 GHz çalışıyor. Fakat bunun olma sebebi nedir?
......png

Arkadaşlar PC'yi açtığımda aşırı bir yavaşlık sezdim sanki 10 yıllık PC gibi yavaştı. Kontrol ettim ve gördüğüm sonuç 0.50 GHz 1.50 GHz arası çalışıyordu işlemci. Sonra PC'ye reset attım tekrar 3.60 GHz çalışıyor. Fakat bunun olma sebebi nedir?
Eki Görüntüle 646157
Cihaz güç tasarrufu modundaysa işlemci aşırı zorlanmadan pek hız yükseltmeyip bu civarlarda takılıyor. Güç tasarrufu modundaysa dengeli ya da yüksek performans yapın.

Arkadaşlar bir şey fark ettim bu olay hep valorantın vanguard anti cheatini kapattıktan sonra bi dahaki pcyi açtığım zamanda oluyor. yani vanguardı kapatmadıgım sürece hiç bu sıkıntıyı yaşamıyorum
bu da core boost açık iken arkadaşlar sorun var mıdır işlemcide ?

Dosya Ekleri

• coreboost.png
    coreboost.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 40
Arkadaşlar bir şey fark ettim bu olay hep Valorant'ın Vanguard anti cheatini kapattıktan sonra bir dahaki PC'yi açtığım zamanda oluyor. Yani Vanguard'ı kapatmadıgım sürece hiç bu sıkıntıyı yaşamıyorum.
Bu da Core Boost açık iken arkadaşlar sorun var mıdır işlemcide?

Hocam bence CPB'yi eğer iyi bir soğutucunuz yoksa zaten kapatın bununla ilgili bir rehber konu açmıştım zaten, onun yerine küçük çaplı bir OC yapın :) mis gibi. Mesela bende stok var şu an, ben de CPB’yi kapatıp OC yaptım işlemci 4GHz çalışıyor hem de ısınmıyor. Ve 4GHz şu anki ortlama işlemciler için gayet güzel bir değer zaten. Yani 200MHz’lik bir OC yaptım.

Geri
Yukarı