Ryzen 5 3600 1.14 GHz'de çalışıyor

sensitivexx

Femtopat
Arkadaşlar PC'yi açtığımda aşırı bir yavaşlık sezdim sanki 10 yıllık PC gibi yavaştı. Kontrol ettim ve gördüğüm sonuç 0.50 GHz 1.50 GHz arası çalışıyordu işlemci. Sonra PC'ye reset attım tekrar 3.60 GHz çalışıyor. Fakat bunun olma sebebi nedir?
......png

İşlemci sürekli tavan frekansta çalışmaz dalgalanma olur, fakat siz yeniden başlatmadan sürekli belirttiğiniz değerlerde çalışıyorsa, (her hangi bir iş yükü bindiğinde dahi) bir sıkıntı vardır.

Arkadaşlarımın dediği doğrudur, işlemci hızını tam kullanmaz düşük işlemlerde ısınmamak için. Fakat bu biraz az gibi.

Arkadaşlar PC'yi açtığımda aşırı bir yavaşlık sezdim sanki 10 yıllık PC gibi yavaştı. Kontrol ettim ve gördüğüm sonuç 0.50 GHz 1.50 GHz arası çalışıyordu işlemci. Sonra PC'ye reset attım tekrar 3.60 GHz çalışıyor. Fakat bunun olma sebebi nedir?
Eki Görüntüle 646157

CPB açık mı?

Arkadaşlarımın dediği doğrudur, işlemci hızını tam kullanmaz düşük işlemlerde ısınmamak için. Fakat bu biraz az gibi.
Biraz mı? Hocam bana hiç normal gelmedi eğer işlemci GHz değiştiriyorsa büyük ihtimal CPB açıktır, CPB açıksa büyük ihtimal normalin üstüne bile çıkar GHz ve adam 0.50 diyor olmamalı.

Güç tasarrufta olabilir hocam güç seçeneklerinden bir kontrol edin bu kadar düşmesi normal değil aynı işlemciyi kullanıyorum bom boş bırakınca 1.80'e kadar düşüyor ancak Mouse'u oynatmamla 3.2GHz'lara çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı