Ryzen 5 3600 İşlemci sıcaklığı

xDizZzy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 5 3600 işlemcim var, işlemcime extra da hava soğutucu aldım. Durumlar şu şekilde:
Boştayken: 60-70 arası.
Yükteyken: 70-80 arası.
Normal midir?
Normal değil ise Macun'un doğru sürülmediği ile mi alakalıdır?
Hava soğutucum:
Thermaltake UX200 12cm ARGB riing fanlı

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Şu an boşta sadece Chrome açık 45-48 derecelerde işlemci, önde 2 arkada 1 tane 12 Cm'lik fan bulunuyor. Sisteminizle karşılaştırabilirsiniz.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Şu an boşta sadece Chrome açık 45-48 derecelerde işlemci, önde 2 arkada 1 tane 12 Cm'lik fan bulunuyor. Sisteminizle karşılaştırabilirsiniz.

Hocam muhtemelen OCCT uygulaması yanlış söylüyor. Az önce AMD Ryzen Master uygulamasından baktım boşta 50-60 arasında geziyor.

Bence sorun anakartın vermiş olduğu otomatik olarak yüksek voltajdan kaynaklı, ryzen 9 3900x kullanıyorum x570 anakartla anakart boşta çok yüksek voltaj veriyor otomatik ayarda dolayısıyla çok ısınıyor. Elle vermem gereken stabil ve soğuk voltaj değerini buldum uzun uğraşlar sonucu o şekilde kullanıyorum. Sıvı soğutucu mevcut, otomatik voltajda 100 dereceyi görüyordu çok rahat şekilde, şimdi yük altında en fazla 75 derecede. En stabil voltaj ve mhz değerini bulup elle düzenlemen lazım, pbo'yu kapatmayı unutma.. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı