Ryzen 5 3600 işlemcili bilgisayar toplama

MELLARK

Hectopat
Yer
Istanbul
Arkadaşım bir bilgisayar toplamak istiyor. AMD RX 550 2 GB 128 Bit ekran kartı var. DDR3 1600 MHz 8 GB RAM'i var. Bu ekran kartı ve RAM yeni toplayacağımız sistemde yer alsa nasıl olur?

Ryzen 5 3600 işlemcili bir bilgisayar toplamak istiyoruz. Sistem önerisinde bulunabilirseniz çok sevinirim. Bütçemiz 5.000 TL kadar, şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Görseldeki bilgisayara bulunan ekran kartını taksak kötü mü olur?

Dosya Ekleri

• toplama.png
    toplama.png
    96,1 KB · Görüntüleme: 54
RAM eklemesini ileriki zamanlarda yapabileceğini düşündüm. O yüzden şuan eklemedim. Bir de bu sistem sizce güzel mi ? Elimizde bulunan ekran kartını koysak bu sisteme nasıl olur ?

O ekran kartıyla daha işlevsel olabileceğini düşündüğüm Ryzen 5 1600 AF modelini de inceleyebilirsin. Artan parayla da RAM'lerini yükseltebilirsin 2x 3000 veya 3200 mhz daha performanslı olur diye düşünüyorum.

O ekran kartıyla daha işlevsel olabileceğini düşündüğüm Ryzen 5 1600 AF modelini de inceleyebilirsin. Artan parayla da RAM'lerini yükseltebilirsin 2x 3000 veya 3200 mhz daha performanslı olur diye düşünüyorum.
Bu işlemci çevresinde bir sistem toplamayı düşünüyoruz. Uzun bir süre arkadaşımın işini görecektir diye düşünüyorum. Sıkıntımız şuan elimizde ki ekran kartımızı kullansak işimizi görüp görmeyeceği, ekran kartlarının fiyatları yüksek olduğu için bütçemizi aşabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı