Ryzen 5 3600 işlemciye nasıl overclock yapılır?

Logantvs

Kilopat
Daha fazla  
Overclock ve voltajdan pek anlamıyorum, özellikle voltajı hiç bilmiyorum. Ryzen Master programından O.C modu kullanıyorum ve voltaj otomatikte voltajın kaç olması gerek? Daha açıklayıcı olması için programdan stress test yapıp SS aldım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    27,5 KB · Görüntüleme: 40
Voltajı 1.4V, Frekansı da 4500MHz yap. Prime95 İndirip Small FFTs kısmını seçerek test yap. Çekirdeklerde çökme olunca Windows sesi duyacaksın. Çökme olursa frekansı düşür. Tahminim 4300MHz bile göremeyecek. Özellikle 3600'ün OC potansiyeli çok düşük.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    27,5 KB · Görüntüleme: 44
kaça düşürmeliyim hocam ayarlar otomatik ayarlı hiç voltaj değerini değiştirmedim kaça düşüreyim.
1.2 dene. Ya da ilk 1.3 dene.
Stress test yaparak stabil değere ulaşamazsınız. Cinebench R20 indirin yandan HWMonitörü açın ve sıcaklıkları an ve an takip edin. Test sırasında PC reset atarsa voltaj yetersiz gelmiş demektir.

Stress test yaparak stabil değere ulaşamazsınız. Cinebench R20 indirin yandan HWMonitor'ü açın ve sıcaklıkları an ve an takip edin. Test sırasında PC reset atarsa voltaj yetersiz gelmiş demektir.

İndiriyorum hocam şey sorucam ben CS:GO oynuyorum ve 240 FPS altına düşmek istemiyorum voltaj düşürünce FPS düşmesi yaşar mıyım.
Stress test yaparak stabil değere ulaşamazsınız. Cinebench R20 indirin yandan HWMonitor'ü açın ve sıcaklıkları an ve an takip edin. Test sırasında PC reset atarsa voltaj yetersiz gelmiş demektir.

Voltajı Ryzen Master üzerinden mi yoksa BIOS ayarlarından mı düşüreyim?

İndiriyorum hocam şey sorucam ben CS:GO oynuyorum ve 240 FPS altına düşmek istemiyorum voltaj düşürünce FPS düşmesi yaşar mıyım.
Hayır. Tam tersi ısı düşer performans artabilir. Ekran kartınız nedir?
Voltajı Ryzen Master'da deneyeceksiniz. Stabil değeri bulduğunuz zaman BIOS üzerinden değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı