Ryzen 5 3600 Neden Çok Satılıyor?

• Konuyu başlatan nikim
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 4B
Bir çok sebebi var, ama en başında insanların kazık yemeyi sevmemesi geliyor. Haa AMD'nin güneşe daha yakın çalıştığını düşünenleri bahsettiğim bu insanlar listesine almıyorum tabii.

Rahat olun, eğer aksilik çıkmazsa öyle olmayacak. 1 tane userbenchmark skoru düştü siteye, çılgın takipteyim. Buyrun:

+%1'e takılmayın, site AVG skorları karşılaştırıyor, kaçak göçek bir tane sanırım test yapılmış ve %89 almış, umarım bu skor stok gücünün skorudur ve test yalan değildir. Eğer öyle ise 9400F huzur içinde yatsın :)
Şöyle 999TL'e çıksa oturup ağlasam ne güzel olurdu. 750TL'e de en güzelinden bir B550 aah ah .
Site ortalama oyun performansını değerlendirdiği için o %1 lik fark gayet doğal. Bu işlemci gerçekten baya güzel olmuş, oyunlarda 3600 ile aynı performansı sergiler bu sonuçlara göre.

6/6 devri bitti diyenlere cevap olur :)

Soruya gelecek olursak bence 3600 en iyi F/P işlemcilerinden birisi ama X570 anakart aldığınız zaman F/P avantajı kalmıyor bu nedenle R7'leri mantıklı bulmuyorum (oyun için)
OC yapmayacak insanlar da boşuna K serisi işlemcilere o kadar masraf yapmasın, AMD alsın.

Site ortalama oyun performansını değerlendirdiği için o %1 lik fark gayet doğal. Bu işlemci gerçekten baya güzel olmuş, oyunlarda 3600 ile aynı performansı sergiler bu sonuçlara göre.

Soruya gelecek olursak bence 3600 en iyi F/P işlemcilerinden birisi ama X570 anakart aldığınız zaman F/P avantajı kalmıyor bu nedenle R7'leri mantıklı bulmuyorum (oyun için)
OC yapmayacak insanlar da boşuna K serisi işlemcilere o kadar masraf yapmasın, AMD alsın.
Çok az farklı olsa da kafalarımız aynı :)

Beyler arada R5 3600 İşlemci için ısınıyor diyenler çıkıyor. Dün arkadaş da söyledi bana da pek mantıklı gelmedi açıkçası??

Beyler arada R5 3600 İşlemci için ısınıyor diyenler çıkıyor. Dün arkadaş da söyledi, bana pek mantıklı gelmedi açıkçası.
Bazı anakartlarda yazılımsal hatadan dolayı işlemciye aşırı voltaj gitmesi sonucu ısınıyordu. BIOS güncellemesiyle çözülmüştür büyük ihtimalle. Ayrıca tek tuşla BIOS'dan CPB ayarını kapatınca sorun çözülüyordu.

Sanırım oyunlarda 3600 %10 daha iyi. 3500X'in %1 skoru alması daha yeni olduğundan. Sitede aşağıya kaydırırsanız işlemci yaşı açısından %100 geçtiği için genel olarak %1 fark atmış. Yani 3600 daha güölü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı