Ryzen 5 3600 Noctua NH-D15 ısınıyor

ismail beyyy

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
mücevher tasarımcısı
Arkadaşlar merhabalar, işlemcim Ryzen 5 3600 soğutucum ise Noctua NH-D15 BIOS boştayken 55 60 derece alıyorum. Stres testinde ise 80 derece termal macununu da yeniledim, problem nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin stok ayarlarda mı çalışıyor? Termal macunu kalın veya çok ince sürmediğinden emin misin? Bulunduğun şehirde hava 35- 40 derece ise absürt değerler değil.

Arkadaşlar merhabalar, işlemcim Ryzen 5 3600 soğutucum ise Noctua NH-D15 BIOS boştayken 55 60 derece alıyorum. Stres testinde ise 80 derece termal macununu da yeniledim, problem nedir acaba?

Kullanmış olduğunuz termal macunun kutusu/şırıngası var mı? Eğer varsa üstündeki değerleri bizimle paylaşır mısın?

Kullanmış olduğunuz termal macunun kutusu/şırıngası var mı? Eğer varsa üstündeki değerleri bizimle paylaşır mısın?
Merhabalar kullandığım termal macunu Noctua NT-H1
Yanlış montelemiş, tam oturtamamış olabilir misiniz? Ya da sahte termal macun kullanmış.

Kesinlikle doğru montelendi.
İşlemcin stok ayarlarda mı çalışıyor? Termal macunu kalın veya çok ince sürmediğinden emin misin? Bulunduğun şehirde hava 35- 40 derece ise absürt değerler değil.

Merhaba termal macunu konusunda 2 kere deneme yaptım ince katman ve gerektiği usulde surdum 2 denememde de aynı sonuç alındı.
Başka düşüncesi olarak arkadaşlar var mıdır acaba.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı