Ryzen 5 3600 Overclock ve Değerler

Umut As

Decapat
Merhaba. Yeni aldığım işlemcim bugün geldi. İşlemciyi 3-4 saat test ettim, farklı hızlarda farklı voltajlar vererek. 1.15 v ve 4.20 GHz olarak kullanıyorum şu an. Stok soğutucu ile maksimum 85 derece oluyor Prime 95 programında, oyunlarda denemedim henüz. Cinebench R20'de multi Core 4816, Single Core 486. CPU-Z Benchmark'ta multi 4250, Single 515. sizce bu değerler nasıl, bu işlemciye göre normal mi? Bellekler 2*8 3600 MHz CL 16.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.15V da 4.2GHz değer elde ettiyseniz silikonunuz altın muhtemel :) Prime 95 testini de tamamladıysa sorun yok hocam 4.2GHz'da çok iyi bir işlemci R5 3600 değerlerinizde oldukca iyi.

1.15V da 4.2GHz değer elde ettiyseniz silikonunuz altın muhtemel :) Prime 95 testini de tamamladıysa sorun yok hocam 4.2GHz'da çok iyi bir işlemci R5 3600 değerlerinizde oldukca iyi.
Bu videoya bakabilirsin, 3600'ün silikon olayını falan değiştirip satışa çıkarıyorlar sanırım 2020 modelleri var farklı olarak, AF olayı gibisinden birşey sanırım ama değil tam olarak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güzel bir soğutucu alıp 1.25 V gibi bir değerde 4.4 GHz kullanabilir miyim bakarım artık yüksek ihtimalle kullanırım gibi. Şuanlık tek sorun sıcaklıklar o da fazla zorlamıyorum güzel bir soğutucu alıp köküne kadar sömürürüm :D

Bu videoya bakabilirsin, 3600'ün silikon olayını falan değiştirip satışa çıkarıyorlar sanırım 2020 modelleri var farklı olarak, AF olayı gibisinden bir şey sanırım ama değil tam olarak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güzel bir soğutucu alıp 1.25 v gibi bir değerde 4.4 GHz kullanabilir miyim bakarım artık yüksek ihtimalle kullanırım gibi...

İşlemciyi ufak bir güncellemiş olabilirler belki silikon kalitesi bakımından bende 2 ay oldu alalı 1.2v da 4.2GHz'de kullanıyorum render işlerinde normalde 1.05V da 3.6GHz kullanıyorum her türlü bana yetiyor oyun TFT falan oynadığım için genelde. :)

İşlemciyi ufak bir güncellemiş olabilirler belki silikon kalitesi bakımından bende 2 ay oldu alalı 1.2v da 4.2GHz'de kullanıyorum render işlerinde normalde 1.05V da 3.6GHz kullanıyorum her türlü bana yetiyor oyun TFT falan oynadığım için genelde. :)
Konunuzu gördüm elinize sağlık.
Şunu sormak istiyorum CPB kapatmanın performans kaybına neden olması gibi birşey var mı?

PBO'da cpb'ye benzer etki yapıyor ancak sabit ghz ve sabit volt ile kullanacaksanız açık olmasının bir anlamı yok.yani şöyle özetleyebilirim;eğer sabit voltaj ve sabit ghz ile kullanacaksanız cpb ve pbo açık kalmasına gerek yok ama eğer default ayarlarda kullanacaksanız o zaman ikisi de açık kalabilir.

PBO'da cpb'ye benzer etki yapıyor ancak sabit ghz ve sabit volt ile kullanacaksanız açık olmasının bir anlamı yok.yani şöyle özetleyebilirim;eğer sabit voltaj ve sabit ghz ile kullanacaksanız cpb ve pbo açık kalmasına gerek yok ama eğer default ayarlarda kullanacaksanız o zaman ikisi de açık kalabilir.
Tamamdır çok teşekkürler, şuan 4.2 GHz kullanıyorum 1.15 V ile, ileride soğutucu alıp 4.4 ya da 4.5 gibi değerlerde kullanırım artık

Yeni konular

Geri
Yukarı