Ryzen 5 3600 PF240 overclock yapma

En baştaki degerlerle kullansam sistemi ne olur peki test etmeden.

Oyunlarda çökme olabilir bir ihtimal, stabiliteden emin değiliz çünkü.
Silikon kötü demek üzereyim, 4.35GHz'te dene bir de 1.3v'u.

Testin yanıt vermemesi OC ile ilgili mi ki? Bence bir daha deneyeyim 4.4

Hardware fail hatası aldığını söylemiştin, bu da donanımsal bir sıkıntı demek. Biz de OC yapmaya çalıştığımıza göre OC kaynaklı bir problem olmalı.

Silikonun kötü büyük ihtimal, konunun başında yanılgıya düşmüş olabiliriz belki. PBO ile de kullanabilirsin zaten PC'yi.

Hardware fail hatası aldığını söylemiştin, bu da donanımsal bir sıkıntı demek. Biz de OC yapmaya çalıştığımıza göre OC kaynaklı bir problem olmalı.

Silikonun kötü büyük ihtimal, konunun başında yanılgıya düşmüş olabiliriz belki. PBO ile de kullanabilirsin zaten PC'yi.

Yok hardware değildi bu normal dondu test.

AIDA64'ten gına geldi şu an Allah var. :D

Cinebench R23 üzerinden gidelim o halde, 4.4GHz 1.3v ile deneyelim.

9.dk da gitti bu sefer AIDA.
AIDA64'ten gına geldi şu an Allah var. :D

Cinebench R23 üzerinden gidelim o halde, 4.4GHz 1.3v ile deneyelim.

Hocam ben diyorum ki böyle kullanayım baktım oyunlarda falan çökme yaşıyorum OC'yi kapatayım direkt.
9.dk da gitti bu sefer AIDA.

Hocam ben diyorum ki böyle kullanayım baktım oyunlarda falan çökme yaşıyorum OC'yi kapatayım direkt.

Vallahi her şey için teşekkürler sizin de benim de ömrümü tüketti bu OC.

Son düzenleme:

Olabilir, biraz dene. Çökme olursa hortlat konuyu tekrar uğraşalım.

Vallahi her şey için teşekkürler sizin de benim de ömrümü tüketti bu OC.

Rica ederim, silikon biraz sıkıntılı geldi şansımıza. 9 dakika dayanması fena değil ama 15 olsa daha stabil diyebilirdik.

Peki bu OC ile 3700X performansına gelmiş midir CPU.

Tekli çekirdek olarak zaten yakın CPU'lar, oyun performansı olarak birbirlerini pek aratmıyorlar. Çoklu çekirdek olarak bilemem, Cinebench R23 ile bakmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı