Ryzen 5 3600 RTX 2060 Super sisteme yükseltme önerisi

Daha fazla  
İyi sosyaller. Bilgisayarıma bir yükseltme yapmak istiyorum. Bütçem 15.000TL ama boşa çıkan parçaları satacağım için biraz üstüne çıkabilirim.

İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: RTX 2060 Super.
Anakart: Gigabyte B450M-H
PSU: Rampage 600W.
Monitör: Samsung 1080p 60Hz, VA panel, beyaz.

Değiştirmeyi düşündüğüm parçalar bunlar ama hepsinin değişmesine gerek yok. The Last of Us, Star Wars: Jedi survivor ve Starfield'da orta ayarlarda zaman zaman 60 FPS'in altına düşmeye başladığı için yükseltmek istiyorum. 1080P'de beni yüksek ayarlarda 5-6 yıl götürecek bir sistem olacak.

Not: Parçalar sıfır ya da ikinci el olabilir.

Son düzenleme:
4060/ti ve 7500f alınabilir eski parçalar satılıp.
Sistemi komple satıp hazır sistemde alınabilir.

Ben düşündüğümü yazayım. İkinci el RX 6800 ya da yarın çıkacak RX 7700 XT alıp Ryzen 5 5600X veya daha üst bir işlemci almak. Kaliteli bir PSU ve monitörle de bunu birleştirmek. Sıvı soğutma da alabilirim. Mantıklı mı sizce?

Ben düşündüğümü yazayım. İkinci el RX 6800 ya da yarın çıkacak RX 7700 XT alıp Ryzen 5 5600X veya daha üst bir işlemci almak. Kaliteli bir PSU ve monitörle de bunu birleştirmek. Sıvı soğutma da alabilirim. Mantıklı mı sizce?
işin içine monitör vs de girince DDR5'e geçmek biraz zor gibi. Ben olsam mümkün olduğunca yeni parçalar alırdım yazdığınız 7700 XT gibi. 5600x sağlam işlemcidir ama illa x almanıza gerek yok, 5600 de aşağı yukarı aynı performansı veriyor.
Şu anki hesabıma göre DDR5'e geçmek en ucuz 4060, 7500f ve ramler olmadan 21k civarı tutuyor. Ki daha PSU ve mönitör var.

işin içine monitör vs de girince DDR5'e geçmek biraz zor gibi. Ben olsam mümkün olduğunca yeni parçalar alırdım yazdığınız 7700 XT gibi. 5600x sağlam işlemcidir ama illa x almanıza gerek yok, 5600 de aşağı yukarı aynı performansı veriyor.
Şu anki hesabıma göre DDR5'e geçmek en ucuz 4060, 7500f ve ramler olmadan 21k civarı tutuyor. Ki daha PSU ve mönitör var.
Haklısınız şu an RX 7700 XT ve PSU alıp darboğaz oranını görüp gelecekte biraz daha para toplayıp DDR5 sisteme geçmek daha mantıklı gözüküyor. Daha sonra da monitör alırım.

Haklısınız şu an RX 7700 XT ve PSU alıp darboğaz oranını görüp gelecekte biraz daha para toplayıp DDR5 sisteme geçmek daha mantıklı gözüküyor. Daha sonra da monitör alırım.
Şimdiden hayırlı olsun hocam. Gönlünüze göre olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı