Ryzen 5 3600 RX 5600 XT sistemde düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

nanVic

Hectopat
Merhaba, sistemim bu;

GPU: ASUS Radeon TUF 3 RX 5600 XT (DDR6, 6 GB, 192bit)
CPU: Ryzen 5 3600 3.6GHz (overclock kullanmıyorum)
RAM: Corsair 2x8GB 3000MHz CL16.
Motherboard: B450M Pro max-
PSU: Markasını bilmiyorum ama 450Watt gücü var.

Valorant'ta ortalama FPS değerim sürekli değişiyor. Bazen 130 140 FPS'lere kadar indiğini bile görebiliyorum ki bu 240Hz monitör kullandığım için oyunun akıcılığını çok düşürüyor. Rust oyununda daha feci düşüyor. 50 FPS'i görmüştüm.

Dosya Ekleri

• MSIAB.png
    MSIAB.png
    743,2 KB · Görüntüleme: 58
  • VALORANT.png
    VALORANT.png
    56,9 KB · Görüntüleme: 47
  • RUST.png
    RUST.png
    54,9 KB · Görüntüleme: 51
  • CPU-Z, CPU DEGERLERI.png
    CPU-Z, CPU DEGERLERI.png
    33,7 KB · Görüntüleme: 52
  • CPU-Z, GPU DEGERLERI.png
    CPU-Z, GPU DEGERLERI.png
    29,1 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sistemim bu;

GPU: ASUS Radeon TUF 3 RX 5600 XT (DDR6, 6 GB, 192bit)
CPU: Ryzen 5 3600 3.6GHz (overclock kullanmıyorum)
RAM: Corsair 2x8GB 3000MHz CL16.
Motherboard: B450M Pro max-
PSU: Markasını bilmiyorum ama 450Watt gücü var.

Valorant'ta ortalama FPS değerim sürekli değişiyor. Bazen 130 140 FPS'lere kadar indiğini bile görebiliyorum ki bu 240Hz monitör kullandığım için oyunun akıcılığını çok düşürüyor. Rust oyununda daha feci düşüyor. 50 FPS'i görmüştüm.

Hocam işlemcinin sıcaklık değerleri bana yüksek geldi CPB Boost açık büyük ihtimalle ve stok fan kullanıyorsun bence yeni bir soğutucu alana kadar CPB kapatabilirsin.

@Mustafa Karakoç güzel fark etmiş ek olarak CPB boost açık halde kendisini 4Ghz üzerine rahatlıkla atması gerekirdi görüntülerde 3.8 seviyesine takılmış görünüyor. Sistemin genel sağlığı ve performansı için iyi bir güç kaynağı ve soğutucu önemli şu anda.

@Mustafa Karakoç güzel fark etmiş ek olarak CPB Boost açık halde kendisini 4GHz üzerine rahatlıkla atması gerekirdi görüntülerde 3.8 seviyesine takılmış görünüyor. Sistemin genel sağlığı ve performansı için iyi bir güç kaynağı ve soğutucu önemli şu anda.

Evet hem 3.8GHz civarlarında çalışıyor hem de yüksek voltaj değerlerinde güç kaynağı ve soğutucu önemli kesinlikle.

DarkFreezer x96 alıp işlemciyi 4.2 GHz hızlarına OC yapmanız gerekli. Valorant gibi oyunlar çekirdek hızından çok etkileniyor. Tabi OC yaparken voltaj vermeniz gerekebilir bu durumda o güç kaynağı yetersiz kalabilir.

Geri
Yukarı