Ryzen 5 3600 + RX 5700 mü Ryzen 5 3600 + RTX 2060 mı?

Ona bakılırsa rtx kartlarda sorun yaşayanlarda çok siz tek taraftan bakıyorsunuz. Nedense rtx kartlardan amd ye geçenler çok.
RTX'de böyle devasa sorunlar yok. Her üründe sorun yaşayan var ama bu farklı bir durum. Nvidia kartlarında 20-30 sayfa sorun konusu gördünüz mü? RX serisi için size yıllar süren konular atabilirim.

Kim geçti örnek gösterebilir misiniz? AMD'nin pazar payı sürekli düşüyor. 2019'da %18'e geriledi. En büyük nedeni yazılımsal sorunlar.

Ben de attım link incele onlarca insan şikayetçi RTX 2070 serisinden o zaman tüm RTX ler sorunlu diye genelleyebilir miyiz? Sorun yaşayanlar satılan kartların yüzde kaçı elinde bilgi var mı? Neye göre böyle genel konuşuyorsun? Ben XT sorunsuz dedim mi de bana fanboy diyorsun? Ben neye göre böyle genel konuşuyorsunuz diyorum.
Dikkat ettim daha kartlar yeni çıktığından beri sen aynı tatavadasın. Yok sorunlu yok böyle. Hele bi dur arkadaşım geri bildirim bile olmadı adam akıllı. AIB kartlar gayet olumlu duruyor, sıcaklık olsun, gürültü seviyesi olsun. XT konusunda forumda en çok inceleme izleyip ve makale okuyan sayılı kişilerdenimdir eminim ama ben çıktıp da XT şöyle böyle demiyorum. Takmışsın bir wattman hatasına. RX serisinin büyük bir sorunuydu ama bunda öyle olacak diye bir kural yok. Yaşayan olacaktır ama büyük kısmı yaşamayacaktır. Ayn RTX kartlarda birçok insanın sorun yaşaması ama büyük çoğunluğunun yaşamaması gibi.
AMD'nin bu sorunları yıllardır var. RTX serisindeki sorunlar üretim hatası vs. Servise yollarsın değiştirirler. Aynı şey değil.
Bunlar yazılımsal sorunlar.
Nvidai'da yazılımsal sorun mu var?

Son düzenleme:
Kulaktan dolma değil. Bu kartların ısı dışında sorunları var. WattMan hatası devam ediyor. AMD hataları geliştirmiş hatta çökme sorunları falan da var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Isınma sorunu pek önemli değil 2 -3 fanlı modellerle büyük orada çözülür ama yazılım sorunları çok daha büyük sorunlar.
Hocam bahsettiğin kart 5700 XT. 5700 değil. Stock 5700 kullananlar var ve memnunlar.

Aynı serinin kartları. Yurtdışında gördüğüm kadarıyla XT daha fazla satılıyor. Çünkü 50 dolar daha fazla verip XT almak daha mantıklı.
Doğru söylüyorsunuz ama yurtdışından almıyorsanız 500 lira fark var aralarında ne yazıkki. Aynı serinin kartları ikisi de ama 5700XT driver sorunları görüyor demekki 5700'de driver sorunları var demek pek mantıklı gelmiyor bana. Bu 2060 almak isteyen birine 2070'te sorun var 2060 alma demek gibi bir şey oluyor.

Doğru söylüyorsunuz ama yurtdışından almıyorsanız 500 lira fark var aralarında ne yazıkki. Aynı serinin kartları ikisi de ama 5700XT driver sorunları görüyor demekki 5700'de driver sorunları var demek pek mantıklı gelmiyor bana. Bu 2060 almak isteyen birine 2070'te sorun var 2060 alma demek gibi bir şey oluyor.
Hocam aynı driverı kullanıyorlar.
Kartları amazon.de'den alabilirsiniz. 350 Euro 5700 400 Euro XT. Bunlar vergi dahil fiyatları. Sanırım 2-3 fanlı modelleri de çıktı. 2 yıl da garantili bu arada.

Abi taktınız bir Wattman hatası yazılım hatası. Adam alır baktı sorun var iade eder neden uzatıyorsunuz boş yere. Nvidia'da sorun yaşayan da olur AMD'de de. Teknoloji bu sonuçta.

Hocam aynı driverı kullanıyorlar.
Kartları amazon.de'den alabilirsiniz. 350 Euro 5700 400 Euro XT. Bunlar vergi dahil fiyatları. Sanırım 2-3 fanlı modelleri de çıktı. 2 yıl da garantili bu arada.
Kontrol ettim amazon'dan 5700xt almak 2974TL şuan. 600TL az bir para değil. Ayrıca alacağımız model blower olacak bu fiyata.

RTX'de böyle devasa sorunlar yok. Her üründe sorun yaşayan var ama bu farklı bir durum. Nvidia kartlarında 20-30 sayfa sorun konusu gördünüz mü? RX serisi için size yıllar süren konular atabilirim.

Kim geçti örnek gösterebilir misiniz? AMD'nin pazar payı sürekli düşüyor. 2019'da %18'e geriledi. En büyük nedeni yazılımsal sorunlar.

AMD'nin bu sorunları yıllardır var. RTX serisindeki sorunlar üretim hatası vs. Servise yollarsın değiştirirler. Aynı şey değil.
Bunlar yazılımsal sorunlar.
Nvidai'da yazılımsal sorun mu var?
:) tam bir fanboy bakış açısı. RTX'de de yazılım sorunu yaşayan var XT'de de. İkisinin de toplam içindeki yüzdesini bilemezsin. 2018 yılının konusuyla da XT'yi kötülemeye çalışman ilginç gerçekten. Sen devam et nerdeyse aynı olan iki ürün için 100 $ fazla ödeme yanılgısına.

:) tam bir fanboy bakış açısı. RTX'de de yazılım sorunu yaşayan var XT'de de. İkisinin de toplam içindeki yüzdesini bilemezsin. 2018 yılının konusuyla da XT'yi kötülemeye çalışman ilginç gerçekten. Sen devam et nerdeyse aynı olan iki ürün için 100 $ fazla ödeme yanılgısına.
Bir test bırakmak şart oldu sanırım :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ne zamandır kullanıyorsunuz? Genelleme yapmışsınız o zaman siz ve kullananların büyük bölümü yazılım sorunu yaşıyor olmalı? Yoksa geçmiş kartlara atıfta bulunarak mı bu sonuca varıyorsunuz? İnsanları yanlış yönlendirmeyin ararsak RTX 2070 için de sıkıntı yaşayan insanların konularını buluruz.

Hele şu yukardaki dogant tam bir NVIDIA fanboyu dikkate almasın kimse.
7NM'ye geçince 215 watt TDP'ye ulaşması gözümde zaten bir eksi. Performans iyi fakat Nvidia bilene Referans kartlarındaki soğutmayı artırdı, AMD referans kartları ise tek fan. RDNA mimarisine geçipte böyle bir fan sistemi koymak ayıp oluyor. Watman hatası olacak yine her zamanki gibi. Birde AMD kendi kartları için 110 dereceye kadar bir şey olmaz diyor da, 110 dereceyi geçen bir mimari baya iyi canım. 7NM ile TDP azalsa da sıcaklık artı bu nasıl orantı böyle. Alan azalıyor ama soğutması yetmiyor. Benim için şu an AMD'nin ekran kartları şu an eksik, fakat sonraki modellerde yenilikçi şeyler ile gelirlerse alırım. Ben 2800 liraya 600 liralık oyunlu RTX 2070 SUPER oyunları da sattım bir arkadaşa kart geldi 2250 liraya. Neweggden alırsanız da vergisini ekle yine aynı fiyatta oluyor. Böyle olunca bence alınmaz.
Dostum 100 dolar ama oyun hediyesi 100 dolar onu sat 400 dolar. Aynı oldu kartın fiyatı XT custom kartlarla. 7NM'de Nvidia'nın TDP'sine yetişmiş. Bu bile bir eksi. Nvidia'dan en a %30 daha az TDP'si olsaydı anlardım. He performans dersen haşa şaşırttı beni.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı