Ryzen 5 3600 + RX 5700XT sistem için PSU önerisi

Teşekkürler.
Bilgi için sağ olun. Bahsettiğiniz X570 anakartları bütçemi aşıyor. Onun yerine PCI-e 3.0 kullanmak şartıyla MSI B450 GAMING Plus Max alabilirim. Ancak PCI-e 4.0 kullanmak isterdim.
Rica ederim. B450 tercihin gayet güzel olmuş. İnan şu an PCI-e 4.0 farkını hissedebileceğin donanım yok desek yeri var. M2 SSD olsun, ekran kartı olsun en iyisini bile alsan 3.0 ile de yakın performanslar alırsınız.

Bütçe nedir? Ayrı konu açıp bütçe belirtip beni etiketleyebilirsiniz.

Aslında sizinle bir çok aynı konuda bir araya geldik, profil resmimi değiştirdiğim için tanıyamadınız galiba.Bana bir çok Nitro+ almamı önerdiniz.
Rica ederim. B450 tercihin gayet güzel olmuş. İnan şu an PCI-e 4.0 farkını hissedebileceğin donanım yok desek yeri var. M2 SSD olsun, ekran kartı olsun en iyisini bile alsan 3.0 ile de yakın performanslar alırsınız.

Bu güzel yorumunuz için teşekkürler.Şimdi tek sorun Güç Kaynağı seçimi, kabloların yeterli olup olmayacağı ve o kabloları Güç Kaynağına nasıl yerleştirileceği konusunda bilgi sahibi değilim.

AMD Ryzen 3600X (Amazon satıcısı fiyatı uygun ama puanı pek yüksek değil, Teknobiyotik üzerinden alınabilir)
Asus Prime X570-P
2X8 16 GB 3200 MHz CL16
RX 5700 XT Nitro+ (Sinerji)
Sapphire ARGB Fan (İncehesap)
M.2 SSD
Sharkoon Rev 200
XPG Core Reactor 750W

Teşekkür Ederim,sağ olun.Önerinizi gözden geçireceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı