Ryzen 5 3600 sistem için anakart önerisi

RRaidyn

Hectopat
Merhaba arkadaşlar iyi günler.
Şu an Hepsiburada'da indirim gözüküyor. Bir an önce sipariş verip konuyu kapatmak istiyorum çok sıkıldım indirim kovalamaktan.

Alacağım ürünler aşağıdaki gibidir:
AMD Ryzen 5 3600 3,6GHz 35MB Cache Soket AM4 İşlemci
G.Skill RipjawsV 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4 Ram F4-3600C18D-16GVK

MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X 8 GB 256Bit GDDR6 PCI-E 3.0 ekran kartı.

Bu ürünlerin birbirine uyumu nedir? İşlemci bazı RAM kitlerinde uyumsuzluk yaşıyormuş.
Bu RAM ile durumu nedir?
Ayrıca bu sistem için şöyle bir anakart buldum indirimde şu anda.
MSI B450M-A PRO Max AMD B450 3200MHz DDR4 mATX anakart.
Bu anakartı BIOS güncellemesi olmadan Ryzen 5 3600 ile kullanabilir miyim?

Ürünlerin toplam fiyatı 7.581, 38 TL.
Parça fiyatları:
İşlemci: 1.376, 43 TL.
Ekran kartı: 4.807, 38 TL.
Anakart: 593, 23 TL.
RAM: 804, 34 TL.

Bana indirim güzel gözüktü, sizce biraz daha beklemeli mi yoksa indirimden faydalanmalı?
Edit: Anakart aldığım RAM hızını desteklemesi icin OC yapmamız gerekiyormuş.
Doğru mu arkadaşlar?
Kimse mi fikir sahibi değil koskoca forumda :)

Son düzenleme:
Böyle bir sisteme, o anakart olmamış. Fazla giriş seviyesi. Attığınız ürün 2 RAM slotlu olan değil mi? MSI anakartlarınızda MAX ibaresi var ise direkt olarak 3.Nesil ile uyumlu.

Kit RAM almak uyumluluk sorunlarının önüne geçer, 3.Nesil için de güzel bir RAM frekans değerine sahip.

Daha demin konuya yazdığınız mesajdan buldum konuyu. Koskoca forumda fikir sahibi olduğum konular bunlar :)

Böyle bir sisteme, o anakart olmamış. Fazla giriş seviyesi. Attığınız ürün 2 RAM slotlu olan değil mi? MSI anakartlarınızda Max ibaresi var ise direkt olarak 3.nesil ile uyumlu.

Kit RAM almak uyumluluk sorunlarının önüne geçer, 3.nesil için de güzel bir RAM frekans değerine sahip.

Daha demin konuya yazdığınız mesajdan buldum konuyu. Koskoca forumda fikir sahibi olduğum konular bunlar :)

Sonunda, cevap için teşekkür ederim. Olmamıştan kastınız nedir, bir problem yaratır mı?
Yoksa sadece daha cafcaflı bir şey "yakışacağı" için mi?
Evet çift RAM slotlu versiyonu. Bundan sonra uzun bir süre geliştirme yapacağımı sanmıyorum. Bütçem maksimum 800 TL anakart için uygun ve indirimde olarak bunu gördüm. Çok da anlamıyorum açıkçası.

Olmamıştan kastınız nedir, bir problem yaratır mı?
Yoksa sadece daha cafcaflı bir şey "yakışacağı" için mi?
Cafcaflı değil de kullandığınız işlemci güçlü, anakartınızın malzemeleri tam R5 3600 için donatılmamış. Biraz daha güçlü bir anakart ile daha stabil bir performans yakalarsınız. Geliştirme yapmasanız bile kullandığınız sistemin stabilitesi için önemli.
Bütçem maksimum 800 TL anakart için uygun ve indirimde olarak bunu gördüm.
Bu ürün indirime girmedi ki, hep 550₺ civarındaydı, daha uyguna bile bulabilirim. Dediğim gibi güçlü bir işlemci için güçsüz bir kart tercih etmenizi istemem.

Asrock B450M Pro4 Socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC), Quad CrossFireX, Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DP, VGA mATX Anakart (Ryzen 3000 Uyumlu Versiyon) - Anakart - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik Önerdiğim bu anakarttır.

Cafcaflı değil de kullandığınız işlemci güçlü, anakartınızın malzemeleri tam R5 3600 için donatılmamış. Biraz daha güçlü bir anakart ile daha stabil bir performans yakalarsınız. Geliştirme yapmasanız bile kullandığınız sistemin stabilitesi için önemli.

Bu ürün indirime girmedi ki, hep 550₺ civarındaydı, daha uyguna bile bulabilirim. Dediğim gibi güçlü bir işlemci için güçsüz bir kart tercih etmenizi istemem.

Asrock B450M Pro4 Socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC), Quad CrossFireX, Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DP, VGA mATX Anakart (Ryzen 3000 Uyumlu Versiyon) - Anakart - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik Önerdiğim bu anakarttır.

Yani aslında Anakartta parçaların performansını etkiliyor. Bu gösterdiğiniz Anakart markasını daha önce hiç duymamıştım. Bilindik markalardan 750-800 TL arasında kaliteli bir şey yok mudur?

-Baktığım sitede indirimli gözüküyordu o yüzden.

Donanım Arşivi son sisteminde 3600'le beraber bu anakartı kullanıyordu, fark edebileceğiniz bir sorun çıkacağını zannetmiyorum ancak arkadaşın dediği gibi daha iyi anakart daha iyi olur.
O fiyat bandında önerebileceklerim:
MSI B450-A PRO MAX 4133mhz(OC) M.2 AM4 ATX Anakart (Sizin seçtiğiniz anakartın geliştirilmiş ATX versiyonu, kalitelidir.)
Asrock B450M PRO4 3200mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart (Diğerlerine göre bu anakart mATX ancak bir sıkıntı çıkacağını sanmam.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı