Ryzen 5 3600 sistem sürekli hata veriyor

omrally

Centipat
Yer
Kuytu bir köşe
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Sandisk
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
B450M-A Pro
İşlemci
Ryzen 5 3600
PC 3 kere kapandı ve ikisi Minecraft'a girerken oldu. Premium Java Edition, başta LoL oynarken oyunda donmalar oluyordu(FPS düşmesi değil yarım saniye oyun donuyor.) ve PC kendiliğinden kapanıyordu. He bir de şöyle bir sorun var Windows Update yapmama rağmen hata verip duruyor. SSD'de sorun var mı diye test yaptım ama hiç hasar gözükmüyordu. PC en son kapandıktan sonra açtığımda BIOS yüklenme ekranında şu görseli gördüm. Şu anda LoL'ü tekrar yüklüyorum çünkü bayağı rahatsız ediyor. Ne yapmama gerekir?

20220721_140439.jpg

20220721_140210.jpg

Biri böyle bir link attı ama çok alakalı olacağını düşünmüyorum. Neden kapandığına nereden bakabiliriz, onu öğrensek yeter bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
bu sorunlar genelde psu veya ssd lerden kaynaklı oluyor ama yinede sağlıklı olması açısından işinde iyi olan bi bilgisayarcıya garantisi varsada servise gondermeni öneririm

çok ısınıyor yazmış herkes(basma kalıp olduğunu düşünüyorum) pc yi yeni aldım(1 yıl olmadı) sorunu yaşayan biri olaraka sorunun ssd de olduğu kanısındayım ve damage test yaptığımda hiçbir şey gözzükmedi. Virüs falan da bulaşmamıştır() bulaşsa kendim indirdim derim buraya yazmam bile) yazılımsan olarak windows update etmiyor, hata veriyor o bamöbaşka bir sorun benmce

Geri
Yukarı