Ryzen 5 3600 sistem yeniden başlıyor

soulmactep

Hectopat
Daha fazla  
Yüksek boyutlu oyunlarda 5 10 dakika sonra ekran kapaniyor ama sesler gelmeye devam ediyor 20 saniye sonra reset atiyor sistem. Düşük oyunlarda sorun olmuyor sorunun kaynaği ne olabilir?

Powerboast 550w+80 PSU kullanıyorum.
Ekran kartım GTX 970.
Işlemci Ryzen 5 3600.
Anakart MSI B450A Pro Max.

Yüksek boyutlu oyunlarda 5 10 dakika sonra ekran kapaniyor ama sesler gelmeye devam ediyor 20 saniye sonra reset atiyor sistem. Düşük oyunlarda sorun olmuyor sorunun kaynaği ne olabilir?

Powerboast 550w+80 PSU kullanıyorum.
Ekran kartım GTX 970.
Işlemci Ryzen 5 3600.
Anakart MSI B450A Pro Max.
PSU'da sıkıntı olabilir. Benim de aynısı başıma gelmişti ben sorunu BIOS pilini RAM 'ive GPU'mu söktüm 15 dakika sonra tekrar taktım sıkıntı yok şu an.

Ekran kartı 65 derece oluyor yük altındayken işlemcimde aynı şekilde.

Isi 70'i gecmiyor.

Dediklerimi uygular mısın? İşlemci ısısı nedir?

Bunları benimle paylaş lütfen;

Sıcaklık değerlerini paylaşır mısın?

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow yazıp enter a bas. Sonucu paylaş.

Güç kaynağını OCCT ile test eder misin?

30dk yap sen. Zaten bir hata var ise crash verir.
Hocam OCCT de sorun çıkmadı.
İlk sfc /scannow yapınca resimdeki yazı çıktı 2.kez yaptığımda ise sorun bulmadı. log dosyasını atmam gerekiyor mu ?

Dosya Ekleri

• sfc-not-working-4.png
    sfc-not-working-4.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 31
Ekran kartı 65 derece oluyor yük altındayken işlemcimde aynı şekilde

Isi 70 i gecmiyor
Stok soğutucu kullaniyorsan, Cpu soğutman anlık peek sırasında yeterli soğutma yapamıyor olabilir. Bende ayni islemciyi sabit 44 çarpanla 4400 Mhz. Peekte 60-65 C° 120lik sivi sogutma ile canavar gibi 1 yildir kullaniyorum. CPU Undervolt yapabilir ısıl değerini düşürebilirsin. Ve kesinlikle biostan Core performance boost'u kapat makinanin daha stabil calisacagini goreceksin. Sivi sogutma ve iyi bios ayarlari ile ucar makinan emin ol..

Stok soğutucu kullaniyorsan, Cpu soğutman anlık peek sırasında yeterli soğutma yapamıyor olabilir. Bende ayni islemciyi sabit 44 çarpanla 4400 Mhz. Peekte 60-65 C° 120lik sivi sogutma ile canavar gibi 1 yildir kullaniyorum. CPU Undervolt yapabilir ısıl değerini düşürebilirsin. Ve kesinlikle biostan Core performance boost'u kapat makinanin daha stabil calisacagini goreceksin. Sivi sogutma ve iyi bios ayarlari ile ucar makinan emin ol..
Isıdan dolayı kapanmiyor sistem

Geri
Yukarı