Ryzen 5 3600 sistemde FPS düşüşleri

Beyaz42

Hectopat
Ryzen 5 3600 işlemci.
MSI B450 Tomahawk Max anakart.
Toshiba TR200 SSD.
Toshiba P300 HDD.
FSP Hyper k 700 700W 12 cm fan 80+ Power.
32GK850G-B monitör (2K)
Adata g&! ₺ammix D30 16 GB 3000MHz CL16 (değişti) ===hyperx 16 GB 3600MHz CL17.
Stok fan ===noctua NH-D15 değişim sonucu CPU 55 dereceyi geçmedi. 4200 MHz CPU hız
HDD SSD'lerde bir sorun yok. Sıcaklıklar normal. MSI Afterburner'le gorev yöneticisinden anlık CPU'nun %100 olması sonucu FPS düşmesi yendiğini fark ettim. G-SYNC monitörle cok fark edilmese de coğu zaman can sıkıcı. O kadar formata değişene rağmen donanımsal sanırım. İşlemci değişmeli miyim? İşlemci ya da PSU kaynaklandığını nasıl anlarım? Cok konu acılmıs bunla ilgili ama cozum bulan olmamış. Belki anlık CPU yükselişine cozum bulan olmustur.

Ekran kartını unutmuşsun aynı sorun bende de var PSU ile sıkıntım değişir diye düşünürken sizin psunuzdan alacağım ama sizde de sorun devam ediyor peki FPS düşüşü oyunda kalabalık ortamlarda mu düşüyor?

Ekran kartını unutmuşsun aynı sorun bende de var PSU ile sıkıntım değişir diye düşünürken sizin psunuzdan alacağım ama sizde de sorun devam ediyor peki FPS düşüşü oyunda kalabalık ortamlarda mu düşüyor?
RTX 2070 ekran kartım. Monitör de değiştim g sync monitör aldım ama nafile. Yok oyun farketmezsizin düşüş oluyor. Ac Odyssey oynarken cpu % 60 da gezerken anlık %100 oluyor.football managerde bile oluyor. Satıp ps5 mi alsam =)))

Yeni konular

Geri
Yukarı