Ryzen 5 3600 sisteme HD5450 takmak

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar idarelik 50 TL'ye HD5450 satan bir mahalle bakkalı var. Görüntü almak için alacağım sadece. İdarelik yani. Sonradan RTX 2080 alacağım. Bu ekran kartı ile CS:GO oynarsam işlemci gücünden dolayı FPS yüksek alır mıyım?

Bir FPS artışı olacağını sanmıyorum, eski sisteminizden bu sisteme geçtiyseniz toplamda 5-10 FPS fark görebilirsiniz. i5 3470 ile GTX 760 kullanıyordum, işlemcimi R5 2600'e yükselttim, çok bir fark göremedim. Elbette artık akıcı bir şekilde, drop yemeden oyun oynuyorum. O yönden kafan rahat olur.

Çözünürlüğü düşürüp işlemciden maksimum fayda alırsın ayrıca ayarları da low-normal yaparsan daha yüksek FPS değeri alırsın. Tabii ki burda biraz da göz zevki önemli şahsen ben akıcı ve görüntü kalitesi düşük bir oyun deneyimi yerine görsel şölen verip orta hallice performansı tercih ederim :)

Çözünürlüğü düşürüp işlemciden maksimum fayda alırsın ayrıca ayarları da low-normal yaparsan daha yüksek FPS değeri alırsın. Tabii ki burda biraz da göz zevki önemli şahsen ben akıcı ve görüntü kalitesi düşük bir oyun deneyimi yerine görsel şölen verip orta hallice performansı tercih ederim :)
Ben 4:3 oynuyorum. Ve çözünürlüğü de düşük oynarım. Çok klişe bir laf olacak ama grafik istesek Battlefield oynarız. 🤣

Bir FPS artışı olacağını sanmıyorum, eski sisteminizden bu sisteme geçtiyseniz toplamda 5-10 FPS fark görebilirsiniz. i5 3470 ile GTX 760 kullanıyordum, işlemcimi R5 2600'e yükselttim, çok bir fark göremedim. Elbette artık akıcı bir şekilde, drop yemeden oyun oynuyorum. O yönden kafan rahat olur.
Eski sistemim i3 3240 + GTX 680 idi. Ekran kartım bozuldu ve çıkardım sistemden. Ekran kartsız onboard ile 720P 60 FPS alıyordum. (HD2600)
Elimde HD5450 yoktu yani.

Ben 4:3 oynuyorum. Ve çözünürlüğü de düşük oynarım. Çok klişe bir laf olacak ama grafik istesek Battlefield oynarız. 🤣
Valla dediğim gibi ne oynarsam oynayayım benim göz zevkimi tatmin etmesi gerekiyor. Zaten oyunu alıp herşeyi ULTRA'ya alıyorum. Baktım harika görünüyor oyun ile yoluma devam ederim :D BF 1 aldım bu arada efsane cuma indirimleri zamanında,müthiş bir ambians var gerçekten dediğine hak veriyorum :D

Valla dediğim gibi ne oynarsam oynayayım benim göz zevkimi tatmin etmesi gerekiyor. Zaten oyunu alıp, her şeyi ULTRA' ya alıyorum. Baktım harika görünüyor oyun ile yoluma devam ederim. :D BF 1 aldım bu arada efsane cuma indirimleri zamanında, müthiş bir ambiyans var gerçekten, dediğine hak veriyorum. :D

1440*900 çözünürlükte oynuyorum. GTX 760 ile Ultra olarak oynayamadığım bir oyun henüz olmadı. Zaten online olmadıktan sonra 30 FPS bir çok oyunda yetiyor. 60 FPS ideal. 1920*1080p low'da oynayıp oyunda ki bitki örtüsünü çamur gibi göreceğime, delikanlı gibi 1440*900 oynarım her şeyi daha canlı canlı görürüm, oynarım. ( 1080p için Monitör almak kolay, Ekran kartı masrafına girmemek için gittiği yere kadar gidiyorum. )

Geri
Yukarı