Ryzen 5 3600 sisteme görüntü gelmiyor

PPrens

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bu siteden aldığım tüyolarla eski sistemimle yeni aldığın bileşenleri karıştırarak bir PC topladım fakat hiçbir şekilde görüntü alamıyorum, bazen CPU arızası bazen Boot ve RAM arızaları sırayla yanıyor. Her kapatıp açtığımda değişiyor. Genelde sadece CPU arızası yanıyor. Sistemim şu şekilde;

Ryzen 5 3600 işlemci.
MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi AM4 soket anakart.
Sapphire Nitro+ Radeon RX 570 4gd5 (4 GB) ekran kartı.
Corsair Vengeance Pro RGB 16 GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 RAM.
Xigmatek kasa dahilinde 600W PSU.
SanDisk SSD Plus 240 GB (elimde vardı, sistemim buna kurulu)
Seagate 500 GB harddisk (13 yıllık eski ürün.
Fanlar dönüyor, bileşenlerin hepsi aktif fakat HDMI hem ekran kartına hem de anakarta takmama rağmen görüntü alamıyorum sebebi ne olabilir?
PSU'dan şüphelenip ekran kartını, fanları vs. söküp denedim yine gelmedi görüntü.

BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor olabilir.
Ryzen 5000 ready gelen B550 anakartlara Ryzen 5 3000 için BIOS güncellemesi mi?

Bu arada şu dediğin ne demek?
Fanlar dönüyor, bileşenlerin hepsi aktif fakat HDMI hem ekran kartına hem de anakarta takmama rağmen görüntü alamıyorum sebebi ne olabilir?

Anakarta takmamanız gerekiyor.
Hayır anlamadığım ikisine aynı anda mı taktı, yoksa ikisinde ayrı ayrı mı denedi? Sadece ekran kartına takması gerekiyor. Anakarta bağlarsa görüntü alamaz Ryzen 5 3600 içinde onboard yok.

Ryzen 5000 ready gelen B550 anakartlara Ryzen 5 3000 için BIOS güncellemesi mi?

Bu arada şu dediğin ne demek?
Yani sistem çalışıyor, sadece ramlarden birinin ışığı bazen gidiyor. Hdmi kablosunu anakarta takıyorum ve çıkarıp ekran kartına takıyorum her iki türlüde görüntü gelmiyor.

Yani sistem çalışıyor, sadece ramlarden birinin ışığı bazen gidiyor. Hdmi kablosunu anakarta takıyorum ve çıkarıp ekran kartına takıyorum her iki türlüde görüntü gelmiyor.
O ışığı giden RAM'i sökmeyi denedin mi? Veya dönüştürücü kullanıyor musun?

Kasanın yandan fotoğrafını atar mısınız?
Edit: Işıkların yanması normal sönüyorsa sıkıntı yok yeni donanım olduklarından dolayı, fakat sürekli yanıyorsa hangisiyse onu söyleyin.
Edit 2: CPU'dan yola çıkarak söylüyorum. RAM'leri tek takın. BIOS pilini söküp birkaç dakika bekleyin, ardından tekrar takıp sistemi çalıştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı