Ryzen 5 3600 sisteme sıvı soğutma önerisi

CrossPage

Decapat
RAM
CORSAİR VENGEANCE RGB PRO 18CL 3600Mhz
Ekran kartı
MSİ GAMİNG X TRİO 2070 SUPER
Anakart
MSİ B450 GAMİNG PLUS
İşlemci
RYZEN 5 3600
Arkadaşlar merhaba.
Sistemime 240mm sıvı soğutma almak istiyorum, bildiğiniz, performansından memnun kaldığınız, kronik sorunu olmayan sıvı soğutma modeli varsa önerirseniz sevinirim.
(Arctic sıvı soğutma alamıyorum, radyatör kalınlığı çok fazla, RAM profillerim sorun çıkartıyor, önermezseniz sevinirim)
Bütçem 3000 TL.

Neden sıvı soğutma istiyorsun ? Ben 5600X ile kule tipi kullanıyorum ve 50 dereceyi geçmiyor valorant gibi işlemci oyunlarında.

Kasanın maximum kule tipi soğutucu desteğine bak ama. Sığar mı diye.

Hocam ileride işlemci değiştirme planınız yoksa bence 3600 için o kadar güçlü bir sıvı soğutmaya gerek yok.

Neden sıvı soğutma istiyorsun? Ben 5600X ile kule tipi kullanıyorum ve 50 dereceyi geçmiyor Valorant gibi işlemci oyunlarında.

Kasanın maximum kule tipi soğutucu desteğine bak ama. Sığar mı diye.

Kardeşim bende deepcoolun AK620 kule tipi hava soğutucusu var, çok kaba ve büyük kasa içerisinde işlem yapacağım zaman engel oluyor degiştirmek istiyorum.

Hocam ileride işlemci değiştirme planınız yoksa bence 3600 için o kadar güçlü bir sıvı soğutmaya gerek yok.

5000 serisi işlemciye geçis yapacağım hocam.

MSI MPG Gungnir 110M.

MSI CoreLiquid serisi nasıl peki, sistemim genelde MSI ürünlerinden oluşuyor.

MSI CoreLiquid serisi nasıl peki, sistemim genelde MSI ürünlerinden oluşuyor.
P240 ve C240 fena değil ancak fiyatları gereksiz tuzlu. Tabii ekosistem yapmak istiyorum diyorsan en azından P240 al. Nispeten diğerlerine göre daha ucuz.

Ama bunun da RGB'si olmadığı için sevmeyebilirsin belki.

P240 ve C240 fena değil ancak fiyatları gereksiz tuzlu. Tabii ekosistem yapmak istiyorum diyorsan en azından P240 al. Nispeten diğerlerine göre daha ucuz.

Ama bunun da RGB'si olmadığı için sevmeyebilirsin belki.

Hocam başka bir konuda belirtmişsin ID-Cooling zoomflow nasıldır, sen kullanıyor musun?

Geri
Yukarı