Ryzen 5 3600 soğutucu önerisi

Hepinize teşekkürler arkadaşlar bir anormallik olduğunun ben de farkındayım yakın bir zamanda da servise göndereceğim.
Eki Görüntüle 750027

Arkadaşlar bu ekranı şu an fark ettim. Arkadaş voltaj mı vermiş yoksa Boost clock ile birlikte otomatik olarak ayarlanan değerler midir?

Boost clock Auto'da.
Az önce 3600 MHz'ye sabitledim ve 40-50 derece aralıklarındayım ama yine de servise vermekte fayda var.

Konuyu toparlayayım,

Ucuz ve bir miktar OC'ye izin veren (2020 üretimler de az voltaj ile daha fazla frekans görüleceğinden, yükseklere de rahat çıkarır.), buyurun: Arctic Freezer 34 eSports DUO - Intel / AMD Uyumlu, 2 Adet BioniX P Fanlı, 4x Isı Borulu, PWM Fanlı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00060A) | Teknobiyotik

Sessiz ve orta-üst seviye de OC yapmanıza olanak sağlayan: SCYTHE REEVEN SCFM-2000 FUMA2 CPU FAN

Danazor bir hava soğutma isterim, sıcaklıklarda stabil olsun derseniz (Bu fiyatı haketmiyor, indirime girdiğinde...): NOCTUA NH-D15 INTEL & AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1, 2ad NF-A15 PWM 140mm, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu - inventus

Sınırları zorlarken sıcaklıkları stabil tutmak (60 ve aşağısı olabilir) istiyorum derseniz: Arctic Liquid Freezer II - 240 Intel / AMD Uyumlu, 240mm Radyatörlü, 2x12cm P12 Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00046A) - İşlemci Soğutucu - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
-280MM model (Çoğu 360MM'e ve kendi modelinde olanına taş çıkartır): Arctic Liquid Freezer II - 280 Intel / AMD Uyumlu, 280mm Radyatörlü, 2x14cm P14 Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00066A) - İşlemci Soğutucu - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik

Tabi işlemciniz yeni versiyon ise az voltaj ile yüksek MHz'leri göreceğiniz için (Çoğu öyle) F/P ürünü olarak Scythe Fuma 2 model soğutucuyu tercih edebilirsiniz.

Hepinize çok teşekkür ederim :D.
Konuyu toparlayayım,

Ucuz ve bir miktar OC'ye izin veren (2020 üretimler de az voltaj ile daha fazla frekans görüleceğinden, yükseklere de rahat çıkarır.), buyurun: Arctic Freezer 34 eSports DUO - Intel / AMD Uyumlu, 2 Adet BioniX P Fanlı, 4x Isı Borulu, PWM Fanlı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00060A) | Teknobiyotik

Sessiz ve orta-üst seviye de OC yapmanıza olanak sağlayan: SCYTHE REEVEN SCFM-2000 FUMA2 CPU FAN

Danazor bir hava soğutma isterim, sıcaklıklarda stabil olsun derseniz (bu fiyatı haketmiyor, indirime girdiğinde..): NOCTUA NH-D15 INTEL & AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1, 2ad NF-A15 PWM 140mm, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu - inventus

Sınırları zorlarken sıcaklıkları stabil tutmak (60 ve aşağısı olabilir) istiyorum derseniz: Arctic Liquid Freezer II - 240 Intel / AMD Uyumlu, 240mm Radyatörlü, 2x12cm P12 Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00046A) - İşlemci Soğutucu - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
-280mm model (çoğu 360Mm'e ve kendi modelinde olanına taş çıkartır): Arctic Liquid Freezer II - 280 Intel / AMD Uyumlu, 280mm Radyatörlü, 2x14cm P14 Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00066A) - İşlemci Soğutucu - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik

Tabi işlemciniz yeni versiyon ise az voltaj ile yüksek MHz'leri göreceğiniz için (çoğu öyle) F/P ürünü olarak Scythe fuma 2 model soğutucuyu tercih edebilirsiniz.

Peki fuma 2 sistemime kesin olarak uyumlu mudur.

Son düzenleme:
Hepinize çok teşekkür ederim :D.

Peki fuma 2 sistemime kesin olarak uyumlu mudur.
Mesajınızda düzeltme yaptınız herhalde, aktif olmadığım için cevap veremedim.
Soğutucunun yüksekliğine göre uyumuna karar verebilirsiniz (Genelde standart yükseklikte olduğundan uyum konusunda sıkıntı olmaz, RAM slotlarını da düşündüklerini hatırlıyorum.)

Geri
Yukarı