Ryzen 5 3600 Soğutucu tavsiyesi

Mentally

Femtopat
Merhaba Arkadaşlar;
Çok fazla bilgisayardan anlayan biri değilim herkes gibi akşam eve gelince oturup FPS oyunları oynayan birisiyim. 1 ay öncesinde Ryzen 5 3600 MSI Tomahawk B450 Max 4133 MHz G.Skill Trident Z Neo 3600 MHz 2X 8 RAM ve MSI RTX 2060 Super Gaming Samsung Evo 500 GB SSD ve son olarak Rampage Shake 600W 80 p kasa olmak üzere sistem topladım stok soğutucum çok ısındığı için bazen sistem kendini kapattığı oluyor bende bundan dolayı soğutucu almaya karar verdim bu kasaya Ve sisteme uygun olacak bir kule tipi veya sıvı soğutma sistem arıyorum bütcem 1000 TL geçmesini istemiyorum Desteğiniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Merhaba arkadaşlar;
Çok fazla bilgisayardan anlayan biri değilim herkes gibi akşam eve gelince oturup FPS oyunları oynayan birisiyim. 1 ay öncesinde Ryzen 5 3600 MSI Tomahawk B450 Max 4133 MHz G.Skill Trident Z Neo 3600 MHz 2X 8 RAM ve MSI RTX 2060 Super Gaming Samsung Evo 500 GB SSD ve son olarak Rampage shake 600W 80 p kasa olmak üzere sistem topladım stok soğutucum çok ısındığı için bazen sistem kendini kapattığı oluyor bende bundan dolayı soğutucu almaya karar verdim bu kasaya ve sisteme uygun olacak bir kule tipi veya sıvı soğutma sistem arıyorum bütcem 1000 TL geçmesini istemiyorum desteğiniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Hocam bir 50 TL falan fazla verip PF360 alın ya da yok ben bütçeyi aşmayayım derseniz o zaman H100X ya da PF240 çok iyi olur.
Hocam bir de soğutucu yerine kasanızı değiştirmenizi öneririm hem o PSU sisteme zarar verebilir hem de o kasanın iyi hava aldığını sanmıyorum.

Sisteminizde birkaç problem var.
1-Güç kaynağı çok kalitesiz.
2-Kasa hava akışı çok da başarılı olamayan bir kasa. (Kasadan kasaya 10 derece fark edebilir.)

Arctic Freezer 34e-Sports Duo hava soğutma olarak gayet iyi bir tercih olur ama sisteminizde bazı sıkıntılar var önce onları düzeltmenizi öneririm.

Hocam bir 50 TL falan fazla verip PF360 alın ya da yok ben bütçeyi aşmayayım derseniz o zaman H100X ya da PF240 çok iyi olur.
Hocam bir de soğutucu yerine kasanızı değiştirmenizi öneririm hem o PSU sisteme zarar verebilir hem de o kasanın iyi hava aldığını sanmıyorum.

Yorumunuz için teşekkür ederim . Ancak kasayı alırken vatan computer çalışanı , 2 fanlı bir soğutucu alınabilir bu kasaya demişti . H100X bende düşünüyorum çoğu kişi tavsiye etti . Bakalım biraz daha araştırmaya devam edeceğim .
Sisteminizde birkaç problem var.
1-Güç kaynağı çok kalitesiz.
2-Kasa hava akışı çok da başarılı olamayan bir kasa. (Kasadan kasaya 10 derece fark edebilir.)

Evet aslında kasanın görüntüsü hoşuma gittiği için almıştım ancak kasa hava akışı dediğiniz gibi çok iyi değil . Sistemi topladığımda elimde çok fazla bütçe kalmadığı için bu kasayı almıştım . PSU konusunda bir sıkıntım olmadı şimdilik. Kasım ayına kadar bu kasa ile devam edip sonrasında upgread edeceğim kasamı ancak işlemcim çok ısınıyor ve bunu çözmem gerekiyor.
Arctic Freezer 34E-sports Duo hava soğutma olarak gayet iyi bir tercih olur ama sisteminizde bazı sıkıntılar var önce onları düzeltmenizi öneririm.

Arctic Freezer araştırdım herkes onu öneriyor FPS olarak ancak ülkemizde stok sıkıntısı var. Sistemdeki sıkıntılar nelerdir ? Söylerseniz düzeltmeye çalışırım.

Son düzenleme:
Arctic Freezer 34E-sports Duo hava soğutma olarak gayet iyi bir tercih olur ama sisteminizde bazı sıkıntılar var önce onları düzeltmenizi öneririm.

Hocam 1000 TL bütçeye de önermeyin artık. 200 TL diyene de öneriyorsunuz 1000 TL diyene de bu soğutucuyu çok abartıyorsunuz.
Soğutucu 320 TL iken F/P idi ama şu an parasını hakketmiyor onun yerine Scythe'ın 6 heatpipelı modellerine bakın.

Geri
Yukarı