Ryzen 5 3600 stok fan değiştirilebilir mi?

Forse

Hectopat
Makaleler
2
AMD Ryzen 5 3600 kullanıyorum ve stok fan olarak Wraith Stealth var. Ağır oyunlarda çıktığı yüksek derecelerden şikayetçiyim ve Wraith Prism almayı düşünüyorum. Her fan her işlemciye uyumlu mu? Wraith Prism AMD Ryzen 5 3600'e uyumlu mu? İşlemciyi daha iyi soğutacak bir soğutucu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soğutucu fiyat performans olarak güzel. Bütçe yüksekse bunu alabilirsiniz;

Sadece soğutucu etken değil termal macunda kaliteli olması gerekiyor aynı soğutucular ile termal macun kalitesine göre 10-15 derece fark yaratabiliyor. Bunuda göz önünde bulundurun lütfen. Ryzen 3 nesil için Noctuna hava soğutmaları veya en az 240 mm sıvı soğutma önerilmekte.
Ancak farklı marka 120mm kule soğutucularda bile bazen yüksek ısılar kaçınılmaz olabiliyor. Bu durumda voltaj kısıp CBP kapatarak verim alabiliyorlar.

AMD Ryzen 5 3600 kullanıyorum ve stok fan olarak Wraith Stealth var. Ağır oyunlarda çıktığı yüksek derecelerden şikayetçiyim ve Wraith Prism almayı düşünüyorum. Her fan her işlemciye uyumlu mu? Wraith Prism AMD Ryzen 5 3600'e uyumlu mu? İşlemciyi daha iyi soğutacak bir soğutucu var mı?
Wraith Prism i 3600 ile kullanabilirsin evet ne kadar fark edecek dersen. 2600 işlemcisinde 10 derece fark ediyordu. Bütçeni bilmediğim için soğutucu önermek istemiyorum. Ama noctua alırsan başın ağırmaz. Onun dışında @Xevanior adlı arkadaşın önerdiği Arctic Freezer 34 soğutucusu seni memnun edecektir.

Wraith Prism'i 3600 ile kullanabilirsin evet ne kadar fark edecek dersen. 2600 işlemcisinde 10 derece fark ediyordu. Bütçeni bilmediğim için soğutucu önermek istemiyorum. Ama Noctua alırsan başın ağırmaz. Onun dışında @Xevanior adlı arkadaşın önerdiği Arctic Freezer 34 soğutucusu seni memnun edecektir.

Teşekkürler, karar verdim Arctic Freezer 34 alacağım biraz daha araştıracağım, ve detaylarına bakacağım.

Bu soğutucu fiyat performans olarak güzel. Bütçe yüksekse bunu alabilirsiniz;

t6 ultrada ses problemi var diyorlar arctic'de böyle bir problem var mıdır? Siz hangisini önerirdiniz?

Geri
Yukarı