Ryzen 5 3600 undervolt değerleri

• Konuyu başlatan NQXT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 853

NQXT

Hectopat
Yer
𝒀𝑶𝒁𝑮𝑨𝑻/𝑴𝑬𝑹𝑲𝑬𝒁
Daha fazla  
Test sonuçlarım bunlar stok fan kullanıyorum şimdilik sıcaklık önemli değil ama yine de fazla ısınmıyor bence işlemci. Sizce stabil olarak 1, 15'de çalışıyor mu? Bence çalışıyor 1 saat OCCT testi + 1 saat AIDA 64 testi sonucu reset atma gibi sorunlar olmadı 1, 15'in altına düşürünce reset atıyor. O yüzden 1, 15'de kullanıyorum bu ayarları BIOS'a da denemek istiyorum. ASUS anakart için bir video bulamadım başka yapabileceğim test var mı? Onlarda da stabil olarak çalışırsa 1, 15'e 4, 2 bence gayet güzel.

Screenshot_11.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    412,8 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    100,6 KB · Görüntüleme: 31
Prime95 ile Small FFTs testi yapın bir de. Yine sıkıntı olmaz ise BIOS'a geçirebilirsiniz ayarları.

Test sonuçlarım bunlar stok fan kullanıyorum şimdilik sıcaklık önemli değil ama yine de fazla ısınmıyor bence işlemci. Sizce stabil olarak 1, 15'de çalışıyor mu? Bence çalışıyor 1 saat OCCT testi + 1 saat AIDA 64 testi sonucu reset atma gibi sorunlar olmadı 1, 15'in altına düşürünce reset atıyor. O yüzden 1, 15'de kullanıyorum bu ayarları BIOS'a da denemek istiyorum. ASUS anakart için bir video bulamadım başka yapabileceğim test var mı? Onlarda da stabil olarak çalışırsa 1, 15'e 4, 2 bence gayet güzel.

Eki Görüntüle 687302

Stok frekansla Cinebench'te aldığınız değer çok iyi bence.

Sizin voltajınız çok düşük geldi gözüme bende 1, 10'larda testler yapıyorum ama OCCT testinde reset atıyor.

Evet doğrudur. Benim işlemci Delid'li. Ayrıca oyunlarda ve stres testlerinde stabil hatta younlarda 57 dereceyi geçmedim NFS Heat Full ayarlarda. Fakat boşta 37 iken sıcaklık birden 49'a çıkıp iniyordu, her 3 dakikada bir oluyordu. Bu durum canımı sıktı o yüzden sıfırladım stok değerlere.

Geri
Yukarı