Ryzen 5 3600 ve 1080 Ti sistem O.C. ile performans artar mı?

Arkadaşlar işlemciye overclock yapacağım sadece ekran kartını merak ediyorum.
Anakart OC a elverişli değilmi çünkü çok fazla masraf yapmak istemiyorum.

1080 Ti INNO 3D ichill X4 modelinde soğutma konusunda en iyi 1080ti lardan isterseniz sizde bakabilirsiniz.Soğutma konusunda yine de yetersizmidir ?
Eğer Overclock yaparsam cidden problem yaşarmıyım
Csgo Pubg Fortnite tarzı oyunlar oynayıp yayın yapacağım

Rog Strix Modeliyle Ortalama 0.8 0.7 fps fark var diye biliriz o model 1080 ti soğutmasıda güçlü O.C için yeterli değilmidir?
Ve sadece Asusun Rog Strixinin gerisinde
Ortalama O.C yi kaldırabilir. Mosfet soğutması olmadığı için yüksek kararlılık da çalışmayabilir, bu yüzden yüksek seviyelere çıkarmamanızı öneririm. Baktınız anakart falso vermeye başlamış orada bırakın.

Pro biraz daha önde upgrade açısından. 2 m.2 ssd ve ses çipi plustan farklı. Pro modelin ses çipi çoğu üst model anakartla aynı. Pro daha iyi gibi duruyor.

söylediğiniz model pro b450 midir yoksa pro b450m midir ?
ASUS TUF B450-PLUS GAMING
almaya karar verdim O.C açısından nasıldır
B450 plus be b450m pro arasında kaldım fakat bunu tercih ettim sizin fikirleriniz nelerdir ?

Son düzenleme:
merak ettiğim için soruyoum. a yı oc yaparsam byi geçermi sorularında neden hep b ürününü stock olarak kabul ediyoruz? b oc yapılamıyor mu?
Yapilabilir ama bazi insanciklar stok olarak dusunuyor. Ama B ye daha para cok verip neden daha dusuk olan A alip B'nin stok halini gecmeyelim :D.

1tb Hdd' in yaninda windows10 sistemin calisacagi en az 250gb nvme ssd oneririm.
1080ti bence yeterlidir. Alternatif olarak alacaginiz kart 2080ti dan baskasi olmamali.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı