Ryzen 5 3600 ve harici soğutucu kullananlar

• Konuyu başlatan 24F3R
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 451

24F3R

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
REVİZYON UÇAK PLANLAMA
Merhaba,
Ryzen 5 3600 ve harici bir soğutucu kullanan arkadaşlar, yardımınız gerekiyor. 3600'ü stok soğutcu ile kullanıyorum. Stok ayarlarda boşta 65 derecelerde geziyordu. Aida64 ile yaptığım kararlılık testinde 95 dereclere çıktı 10 dk. sonunda. Sonrasında yaptığım araştırmalarda boost clock kapalı olarak kullanırsam 10 derece düşeceği yönündeydi. Öyle de oldu. Tecrübe sahibi olan arkadaşlara sorularım şunlardır;

1) Bu ısı durumu stok ayarlarda, stok soğutucu ile sizlerde de bu şekilde miydi?
2) Harici soğutucu ile boşta ve yükte şu an ne sıcaklık alıyorsunuz?
3) Bir de kullandığınız harici soğutucu nedir?

Yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok soğutucu ve hiç bir ayara dokunmadan bende bu şekilde alıyorum. Stok soğutucu CPB için yeterli değil, çünkü soğutucu 65W a göre yapılmış. Lakin test esnasında işlemci CPB'den ötürü 80-90W a kadar çıkıyor ve buda soğutucunun yetmemesine sebep oluyor.

Stok soğutucu ile boşta 45-60 derece arası geziyor ve fan hızı yükselip düşüyor.CBP kapalı olduğu halde rahatsız ettiği için değiştirme kararı aldım. Be quiet BK009 aldım.Henüz gelmedi, montaj yapınca deneyimlerimi yazarım.
Stok soğutucuyu değiştirip bahsettiğim ürünü kısada olsa kullanma fırsatım oldu.Boşta sıcaklık değerleri 30-44 arası geziyor.Ses konusunda acayip bir fark yarattı.Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir ürün Be quiet! BK009.Marka adının hakkını veriyor :)
Yük altında henüz deneme fırsatı bulamadım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı