Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 FPS düşüşü

ısı değerlerinin 10 derece artmış olması normal değil. kasanın hava akışını bozan bir şeyler varsa düzeltmelisin. eğer ısınmanın sebebi kasadan kaynaklı değilse yazılımsaldır. ssd alman fps artışına sebep olmaz sadece haritanın yızlı yüklenmesini sağlar.
Hava akışını bozan bir şey yok ki her şey aynı. Yeniden format attım bilgisayara. Gta5'de denemedim ama LoL'de de eskisinden daha düşük FPS alıyorum. Ekran kartı felan mı arızalı acaba anlayamadım.
V-Sync ayarı oyunu 60FPS'ye sabitler ama senin ekran kartı kullanımın çok düşük darboğaz yaşıyorsun. Sorun kesinlikle SSD değil SSD'nin FPS'ye etkisi olmaz sadece oyunlar vs. daha hızlı açılır. İşlemci fanını, termal macununu kasa içi hava sirkülasyonunu kontrol et.
Herşey aynı. İşlemci fanında bir sıkıntı yok. Termal macunu da yeni.

Windows 1903 sürümünü kullanmanı tavsiye ederim. Temiz bir Windows kurulumu sonrasında donanımlarının ilgili sitelerinden güncel yazılımları kurup tekrar deneyin.

Hocam benim konumda darboğaz diyordunuz peki ya burada @ragnarock492 burada da mı darboğaz var. İnternette benchmarklarda iki işlemci de darboğaz yapmıyor fakat siz darboğaz diyorsunuz. Buraya da bir göz atın efenim.

Hocam benim konumda darboğaz diyordunuz peki ya burada @ragnarock492 burada da mı darboğaz var. İnternette benchmarklarda iki işlemci de darboğaz yapmıyor fakat siz darboğaz diyorsunuz. Buraya da bir göz atın efenim.

Sizin sisteminizde açık ve net darboğaz var bana inanmak istemeyebilirsiniz sizin tercihiniz fakat işlemcinize OC yaparsanız 3.9 - 4.0 GHz gibi biraz olsun bir fark görebilirsiniz. Konu sahibi format atınca düzeldi demiş, yazılımsal sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız beni etiketlemenize gerek yok format atıp sorununuz çözülünce bana ''bak darboğaz yokmuş'' diye gösterebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı