Ryzen 5 3600 ve RX 5700 PC toplama

paylaştığın sistem toplamda 6.479TL oluyor. Ayrıca kasan, güç kaynağın, ekran kartın ve anakartın da hazır sistemdekinin gerisinde. Bir de HDD SSD faktörü var tabii.

Anladım. Ben normalde Nvidiacıyım belirttiğim gibi. Ancak fiyat performans olarak AMD ön planda.
Nasıl yani? Ekran kartı 5700XT ve ısınmayan modelini önerdim. Hazır sistemde TUF 5700 var. Anakart gayet yeterli orta seviye 4 RAM slotu var. SSD ona keza adata gibi kronik SSD'den kat kat iyie. Neresi kötü anlamadım? Sanırım donanımlarla aranız pek yok.

Nasıl yani? Ekran kartı 5700XT ve ısınmayan modelini önerdim. Hazır sistemde TUF 5700 var. Anakart gayet yeterli orta seviye 4 RAM slotu var. SSD ona keza adata gibi kronik SSD'den kat kat iyie. Neresi kötü anlamadım? Sanırım donanımlarla aranız pek yok.
Yorumları okumadın anlaşılan. XT Nitro+ modeline karar verdim. Anakartı TUF Pro gaming seçtim. SSD olarak SX6000 256GB + 1TB HDD ekledim. Bu şekilde fiyatı 6788TL.

Hayırlı olsun. Yine de kendin toplasaydin 5700XT sistem rahat çıkıyor. Anakart değiş sadece senin seçtiğini koy gene aynı fiyat. Seçim senin. HDD sonradan da alınabilir 🙄

Hayırlı olsun. Yine de kendin toplasaydin 5700XT sistem rahat çıkıyor. Anakart değiş sadece senin seçtiğini koy gene aynı fiyat. Seçim senin. HDD sonradan da alınabilir 🙄
Bugün farklı farklı sitelerden aynı şekilde sistem toplamaya çalıştım hepsi 7.5-8k arası oldu. O yüzden bu biraz mantıklı geldi. Almadım henüz zaten daha karar aşamasındayım. Ayrıca aynı fiyat çıkmıyor. Nitro+ modeli senin seçtiğinden 250-300TL daha pahalı.Bu sistemde 650watt corsair power var seninkinde 500watt ne olduğu belli olmayan power var. Sistemini kötülemiyorum yanlış anlama. Bu şekilde parçaları seçince parça parça da toplasan çok daha pahalı oluyor onu demek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı