Ryzen 5 3600 ve RX 590 Sistem Oyun Performansı Nasıldır?

Grande17

Hectopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 3600 işlemci
RX 590 Nitro ekran karti
MSI B450M GAMING Plus anakart
600 Watt PSU +80

Oyunlarda en yüksek performansi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 590 ile sanırım ( tam olarak emin değilim ) 1440P oyunculuk için uygun bir kart. O yüzden oyunlarda en yüksek performansı alırsınız. 1080P oyunculuk için kesinlikle yeterli.

1080P oyunlarda RX590 tatmin edici seviyede performans sergiliyor. İşlemci zaten RX590'dan çok daha güçlü ekran kartlarını rahatlıkla besleyebilir. Anakart olarak Gaming Plus Max veya kendim olsam tercih edeceğim Tomahawk Max öneririm. Son sürüm driver güncellemeleri ile yapılan testi aşağıya bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı 1660 ile 1660 Ti arasında bir güce sahip. İşlemci de gayet yeterlidir. Güzel bir performans verecektir oyunlarda. 1080P Ultra ve çeşitli oyunlarda 2K High ayarları destekleyebilir.

Şuan RX570 ve Ryzen 5 2600 kullanıyorum gayet yüksek performanslı ve akıcı. Bahsettiğin sistemde ultra ayarlarda oyun oynayabilirsin tahminimce. Laptopta Cs:go oynarken 60 fps, şuan ıse 300 fps te oynuyorum teşekkürler RX570

RX 580 bile oldukça yeterli performans gösterirken, RX 590'dan sadece daha iyisini bekleyebilirim. İşlemci seçimi de çok güzel,ilerde sadece ekran kartını RX 590'dan daha üst bir sürüme güncelleyerek, iyi randıman alınabilir. Tabi yükseltilecekse, en az RX 5700XT gücünde bir karta yükseltilmeli ki RX 590'ı bırakmana deysin. Onun dışında 2-3 yıl kafa rahat olacağı kesin. Freesync monitör ve SSDler ile sistemini güçlendirirsin.

AMD Ryzen 5 3600 işlemci
RX 590 Nitro ekran karti
MSI B450M GAMING Plus anakart
600 Watt PSU +80

Oyunlarda en yüksek performansi alabilir miyim?
En yüksek performans göreceli bir kavram. Oyunların yüzde 70 ini ultra 1080p oynayabilirsin. Ama son çıkan oyunlarda zorlanır ultrada. AC ,metro vb oyunlarda 2080 bile zorlanıyor. Oyunları hangi fpsde oynamak istediğinizde önemli 144hz monitöre sahip misiniz? Orta vadede sizi götürür 1080p için idealdir. 2k için 5700xt iyi bir seçenek olur.

En yüksek performans göreceli bir kavram. Oyunların yüzde 70 ini ultra 1080p oynayabilirsin. Ama son çıkan oyunlarda zorlanır ultrada. AC ,metro vb oyunlarda 2080 bile zorlanıyor. Oyunları hangi fpsde oynamak istediğinizde önemli 144hz monitöre sahip misiniz? Orta vadede sizi götürür 1080p için idealdir. 2k için 5700xt iyi bir seçenek olur.
Battlefield 5 64 kişilik conquest sağlam oynatsin yeter bana

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı