Ryzen 5 3600 voltaj düşürme

BelirsizBirisi

Centipat
Ryzen 5 3600 (2019) voltaj nasıl düşürüm? Stok fanla kullandığım için çok ısınıyor. Düşürünce performans kaybı olur mu? İşlemciye zarar verir mi? Anakartım ASUS TUF B450M PRO GAMING.

Doğal yani kasan dediğine göre kötüyse ve ortam sıcaklığı da fazla yani yaz ayındayız stock soğutucu ve CPB açık olarak o değerleri alman normal. Bir de CPB kapatıp test et bakalım ne kadar düşecek.

YouTube'ta bununla ilgili rehberler var hocam. Attığım linkten fikir edinebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum stock soğutucu kullanıyorsan videoda ki işlemleri bana göre yapmanın bir anlamı yok zaten herkeste farklı değerler çıkıyor video sahibi stock soğutucu kullanmıyor görüldüğü üzere bu voltaj işlemlerini bana göre iyi bir kule tipi soğutucu aldıktan sonra yapmak ve 4.2 sabit kullanmak daha sağlıklı olur. Stock soğutucu ile ne kadar düşürürsen düşür voltajı 4.2 sabitte bir miktar ısınır bence yine.
[/QUOTE]
CPB kapatıyorum şimdi.

Dostum stock soğutucu kullanıyorsan videoda ki işlemleri bana göre yapmanın bir anlamı yok zaten herkeste farklı değerler çıkıyor video sahibi stock soğutucu kullanmıyor görüldüğü üzere bu voltaj işlemlerini bana göre iyi bir kule tipi soğutucu aldıktan sonra yapmak ve 4.2 sabit kullanmak daha sağlıklı olur. Stock soğutucu ile ne kadar düşürürsen düşür voltajı 4.2 sabitte bir miktar ısınır bence yine.

CPB kapatıyorum şimdi.
[/QUOTE]
Undervoltun nasıl yapıldığını anlamanız için attım o videoyu. Daha düşük GHz ile deneyebilirsiniz. Ancak kesin çözüm kule tipi bir soğutucu diyebilirim. Ben Arctic Freezer 34 Duo kullanıyorum sıcaklıklar inanılmaz bir şekilde düştü. İleride soğutucu alacaksanız aklınızda bulunsun.

Aradaki fark bu. Performans çok mu düşmüş? Oyunlarda çok etkiler mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20200904_183144_859.jpg
    IMG_20200904_183144_859.jpg
    158,1 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20200904_183119_216.jpg
    IMG_20200904_183119_216.jpg
    153,1 KB · Görüntüleme: 50

Yeni konular

Geri
Yukarı