Ryzen 5 3600 vs 3500U

hukukçubey

Hectopat
Benim sistem: Kasa
  • Ryzen 5 3600.
  • Gigabyte RX 570 Gaming 4 GB.
  • Kingston 8x2 (16) GB HyperX Fury Black DDR4 2666MHz CL16.
  • Gigabyte GA-A320M-S2H
  • Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD.
- İşlemcim hariç tüm ürünlerim (kasa dahil) Vatan Bilgisayar garantisi devam etmektedir.

Laptop : Huawei D14 Matebook​

• 8GB Ram
  • RYZEN 5 3500U
  • 512GB SSD

12 Ay garantisi devam ediyor laptobun. Sizce takas edilmeli mi?

3500U 3600 göre bayağı güçsüz bir işlemci hem de ekran kartı bakımındanda zararlı olursunuz ha derseniz laptopa ihtiyacım var bu sizin bileğiniz bir iş.
Laptop fiyatına bakacak olursak bence kârlı olan @hukukçubey :D

Ona bakarsak 4600H işlemci daha iyi ama daha ucuz bundan :D

Takas yapma sebebiniz sistemden, laptopa geçmek amaçlı sanırsam. 3600, 3500U'dan daha iyi bir işlemci. RAM düşecek ekran kartı ve M.2 SSD'den mahrum kalacaksınız. Bir iki sene sonra sistemde yükseltebilme imkanınız var. Kısacası aradaki farkı kesinlikle hissedersiniz. @Kedito'ya da hak veriyorum bu arada.

Hocam takas etmeniz pek iyi olmaz. 3600, 3500U'dan daha iyi. Parçaları tek tek satıp ya da kasayı direkt satıp sıfır olarak yine işinizi görecek bir laptop bulabilirsiniz. Hem pilde kullanacaksanız laptop kullanılmış olduğu için yıpranmıştır.

3500U 3600 göre bayağı güçsüz bir işlemci hem de ekran kartı bakımındanda zararlı olursunuz ha derseniz laptopa ihtiyacım var bu sizin bileğiniz bir iş.

Ona bakarsak 4600H işlemci daha iyi ama daha ucuz bundan :D

Adam hangisi daha güçlü diye sormamış ki zaten. Her türlü kârlı olan buradaki arkadaş bence. Yıl 2022 oldu hala laptopla masaüstünü kıyaslıyorsunuz. Ceyhun eminim biliyordur performans farkını :D
Ek olarak o sistemi satmaya kalksa çok uygun fiyata koymalı ki millet alsın. 2. elden parça veya kasa satmakta şu ekonomide o kadar kolay ve kısa sürmüyor. Ek olarak tüm parçaları sattığında bile bu laptopun yanına bile yaklaşamayacak laptoplar alabilir anca. Yani artık şu 3600, 3500U'dan daha iyi muhabbetini adam laptop alıyor 3600'den 2600'e geçiş yapmıyor :D

Takas yapma sebebiniz sistemden, laptopa geçmek amaçlı sanırsam. 3600, 3500U'dan daha iyi bir işlemci. RAM düşecek ekran kartı ve M.2 SSD'den mahrum kalacaksınız. Bir iki sene sonra sistemde yükseltebilme imkanınız var. Kısacası aradaki farkı kesinlikle hissedersiniz. @Kedito'ya da hak veriyorum bu arada.
Hocam peki sizce benim kasa ne kadar eder şu piyasada?

Bu sistemi en az 7000 TL'den satsa sıfır olarak bu laptoptan daha iyi bir laptop alabilir. Takas arkadaşın zararına olacaktır.
Hocam peki sizce benim kasa ne kadar eder şu piyasada?
Bu konudaki sisteme 7,5-8K arası fiyat söylenmiş. Siz de bu civarlara ya da daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı