Ryzen 5 3600 vs. Intel i5-10400F sistem toplama

Herkese merhaba.

Arkadaşlar uzun zamandan beridir araştırma yapıyorum ve birçok forum, PC toplama videoları, hazır PC'leri inceledim.

Ne kadar araştırdıysam kafam karıştı ve artık bir çıkmazdayım. Başlıklarda da belirttiğim gibi 2 işlemci arasında kaldım ve onlara uyumlu anakart tavsiyesi istiyorum sizden (tüm sisteme uyumlu).

8000 liralık toplam toplama bütçem var monitör dahil.

Eğer bir düşünceniz varsa belirtirseniz çok mutlu olurum. Tüm sistem düşüncelerime yorum yapın, ben artık sıkıldım, bir an önce almak istiyorum ve aldığımda arkaya dönüp keşke bunun bu parçasını almasaydım demek istemiyorum. Sizlerden tecrübelerinizi istiyorum bir nevi, şimdiden teşekkür ederim.

Ekran kartı olarak: MSI 1650 Super taraftarıyım.

RAM olarak: HyperX Fury HX432C16FB3K2/16 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Siyah Gaming RAM taraftarıyım.

SSD olarak: Şimdilik 500 GB bir SSD yeter, Kingston olabilir.

Monitör olarak: AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms 2X HDMI DP FHD IPS FreeSync Gaming monitör özellikle istediğim monitörlerden birisi, sizler de tavsiye verebilirsiniz.

Kasa olarak: Çok net bir karar vermişliğim yok. Kalan parayla Corsair, Thermaltake benzeri kalitede bir kasa istiyorum.

Aslında şu kadar basit;
Sadece genel kullanım ve oyun için: i5-10400F.
Eğer az buz olsa bile düzenli render vb. iş yapılıyorsa: R5 3600.

Sistem olarak @RPM @MisakiTaro @enonertetanem arkadaşlarımız iyi topluyor.
Ayrıca bu bütçeye 1650 Super az olur. Palit Dual 1660 Super öneriyorum bu bütçeye.
SSD olarak: Şimdilik 500 GB bir SSD yeter, Kingston olabilir.
Kingston A400 ile sorun yaşayan bir çok kullanıcı var. Önerim Apacer Panther AS340'tır eğer bütçeyi 100TL kadar daha sıkıp Samsung 860 EVO alırsanız mükemmel ötesi olur.
Monitör olarak: AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms 2X HDMI DP FHD IPS FreeSync Gaming monitör özellikle istediğim monitörlerden birisi, sizler de tavsiye verebilirsiniz.
Gayet güzel bir monitör 2K, 27" ve VA panel olanını kullanıyorum. Ölü piksel ihtimali var eğer ölü pikselli gelirse mutlaka ama mutlaka değişim talep edin.
Kasa olarak: Çok net bir karar vermişliğim yok. Kalan parayla Corsair, Thermaltake benzeri kalitede bir kasa istiyorum.
Şubatta NZXT resmi olarak Türkiye'ye giriş yapacak kasalarına bakabilirsiniz. Bir tık pahalı ama bir göz atın.

Teşekkür ederim
Aslında şu kadar basit;
Sadece genel kullanım ve oyun için: i5-10400F.
Eğer az buz olsa bile düzenli render vb. iş yapılıyorsa: R5 3600.

Sistem olarak @RPM @MisakiTaro @enonertetanem arkadaşlarımız iyi topluyor.
Ayrıca bu bütçeye 1650 Super az olur. Palit Dual 1660 Super öneriyorum bu bütçeye.

Kingston A400 ile sorun yaşayan bir çok kullanıcı var. Önerim Apacer Panther AS340'tır eğer bütçeyi 100TL kadar daha sıkıp Samsung 860 EVO alırsanız mükemmel ötesi olur.

Gayet güzel bir monitör 2K, 27" ve VA panel olanını kullanıyorum. Ölü piksel ihtimali var eğer ölü pikselli gelirse mutlaka ama mutlaka değişim talep edin.

Şubatta NZXT resmi olarak Türkiye'ye giriş yapacak kasalarına bakabilirsiniz. Bir tık pahalı ama bir göz atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı