Ryzen 5 3600 vs Ryzen 5 3600X

Kutudan öğrenemiyorsunuz diye biliyorum. Aslında son 5 ayda sipariş edilen 3600'lerin %90'ı 2020 model gönderiliyor, yani size 2019 gelmesi epey zor. Bi' ara macun yenilemesi yaptığınızda bakarsınız artık :D.

Sitedeki undervolt konusuna baktığımda orada 4.2GHz 1.3V ayarlarından bahsediyorlardı ama ben 4.2GHz 1.13V ayarlarında kullanabiliyorum. Buradan yola çıkarak bendeki işlemci 2020 model diyebilir miyiz?

Sitedeki undervolt konusuna baktığımda orada 4.2GHz 1.3V ayarlarından bahsediyorlardı ama ben 4.2GHz 1.13V ayarlarında kullanabiliyorum. Buradan yola çıkarak bendeki işlemci 2020 model diyebilir miyiz?
Evet, diyebiliriz. 2019 model bir 3600'ün o frekans ve voltajı kaldırması neredeyse imkansız. Altın gibi silikon gelmiş size :).

2020 model olmak şartıyla 3600 alırsanız çok daha iyi olur. Hem harika bir silikona sahip olursunuz hem de işlemciniz 2019 modele göre daha az ısınır. Aynı zamanda silikon iyi olduğu için daha iyi bir UV/OC performansı alabilirsiniz.

Diğer arkadaşlar eğer 3600X'in soğutucusu idare edecek diye düşünüyorsa yanılıyorlar. 3600X'in soğutucusu yetersiz olması bir yana slikonları da çöp. Ne UV ne de OC yapabiliyorsunuz.

2020 model almak istiyorum nereden anlıyıcağım 2020 model olduğunu alacağım işlemcinin internetten alacağım.

Artık 2019'un gelmesi söz konusu bile değil diyebilirim. Yine de satıcıyla iletişime geçin ve sorun.
Eğer satıcı da bilmiyorsa satın alın. Baktınız 2019, iade edersiniz.

n11.com'da sıfır Ryzen 5 3600 buldum 1789 TL bayağı iyi bir fiyat değil mi şu an için?

Epey uygun, kaçırmayın.

Satıcıya bir 10 dakika önce mesaj attım ürün 2019 üretim mi 2020 üretim mi diye.
Epey uygun, kaçırmayın.

Hocam cevap olarak işlemcinin tray olduğunu ve tedarikçilerine bu sordum soruyu ilettiklerini söylediler tray işlemci almam bir sıkıntı çıkarır mı? Yanında stok fanı gönderecekler miş anladığım kadarıyla tray demek kutusuz işlemci göndermek demek galiba sizce tray işlemci almam bir sıkıntı çıkarır mı?

Satıcıya bir 10 dakika önce mesaj attım ürün 2019 üretim mi 2020 üretim mi diye.

Hocam cevap olarak işlemcinin tray olduğunu ve tedarikçilerine bu sordum soruyu ilettiklerini söylediler tray işlemci almam bir sıkıntı çıkarır mı? Yanında stok fanı gönderecekler miş anladığım kadarıyla tray demek kutusuz işlemci göndermek demek galiba sizce tray işlemci almam bir sıkıntı çıkarır mı?
Kutusuz alıyorsunuz ve kutu olmayınca garanti de olmuyor sanırım. Pek sağlıklı değil fakat bütçe düşükse alınabilir.

Kutusuz alıyorsunuz ve kutu olmayınca garanti de olmuyor sanırım. Pek sağlıklı değil fakat bütçe düşükse alınabilir.

Ürünün Türkiye distribütör garantili olduğunu ve yanında stok fanı gönderdiklerini söylüyorlar ve stokta kalan son 6 ürün diyor yani alanlar var siz ne düşünüyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı