Ryzen 5 3600 Yükte 73-75 Derecelere Ulaşıyor

Yalnız 90 derece görmesi iyi değil. 95 derece sınır çünkü. Kasanıza bir düzenleme yapmanız şart. En fazla 80 derece görmesi makbul olur.

Yaptığım Render işlemi sırasında görmesi gayet normaldi aslında ve o ısıya totalde 5 saniye maruz kalmadı, anlık olarak takip ettim. Yine de el atacağım tabii ki.

Ekleme yapmak istedim. BIOS'tan Auto değerlerini Normal'e çektiğim zaman 1.4 voltlarda seyrettiğim değer 1.1 civarına düştü, buna ek olarak 3.6'dan 3.8 Ghz.'e yükselttiğim frekansa rağmen sıcaklık değerlerim 45 civarlarına indi. Tarayıcı,bir sürü program açıkken aldığım değerler bunlar. Gördüğüm en yüksek sıcaklık video düzenlerken şimdilik 63 derece. Render yaparken de gözlemleyeceğim, şu durumda illa ki BIOS' a girip uğraşmamız lazım sanırım AMD sistemli Gigabyte Anakart sahipleri olarak.

Sunu belirtmek gerek sistem yuk altindayken zaman zaman degerler pik yapabiliyor detayli incelersesiz bir nevi ekg grafigi gibi duz bir cizgi gibi gider araliklarla 60 sinirindan 70 lere firlar ve iner bu gayet normal cunku cip yapisindan kaynakli. Cipteki guclu core gorev yukunu devralir arada bu da anlik degere daha yuksek isi olarak yansir ki zaten stok fan kullandiginizdan normal bu degerler. Sahsen ben 120 mm sivi sogutmayla Ryzen 5 2600 u 4.1 ghz OC ile gundelik kullaniyorum ve max degerler 71 seviyelerine cikarken oyun icinde ortalama degerler 60-65 arasinda geziyor.
Kafaniza takmayin hayatinizin tadini cikartin.🖐

Sıcaklık olarak olmasa da ses olarak büyük sorun bu bence. Kule tipi bir soğutucu alarak yükte 50 derece gibi gezersiniz ve fan sesi kayda değer ölçüde azalmış olur. Çünkü stock soğutucu o sıcaklıklarda 2800 devirlere kadar çıkarken kule tipi bi soğutucu 1400 devir civarlarında seyredecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı