Ryzen 5 3600X RTX 2060 sistem toplama

Bütçe
9,000₺ max.
Bu forumdaki arkadaşlar ne diyorsa onu yapmanızı öneririm 9000 TL gibi bir bütçe varken R5 3500X almak küfür olur.

Ben de öğrenciyim, burada inat ettiniz mantığına getirmek istemiyorum ancak, kaç sayfadır aynı konuyu tartışıyoruz. 15 yaşında bilgisayarınızın olması güzel bir şey, ancak, 3500X ile size görüşümü anlattım.

Açıkçası 10 yıl içinde “PC” diye bir kavramın olup olmayacağı belli değilken bu kadar plan yapmak ne kadar doğru orası tartışılır. Sonuçta teknoloji denk gelme işidir, neyin ne olacağı belli olmaz. Belli olmadığı gibi bilemeyiz de. Bütün parçaları aynı siteden topladım. 9.400 TL tuttu. Eğer aşamazsanız bütçeyi işlemciyi R5 3600 ile değiştirin.

Peki iki şey soracağım sizce ssd nin okuma yazması bu seviyede kaç yıl götürür tahminen oyun performansı olarak?
Ve RAM mhz i ve ssd hafızası yeterli olur mu sizce tabi bir de hdd var ama

Benim size birkaç mesaj önce önerdiğim sistem bütün isteklerinizi karşılıyor. Bütün parçaları dengeli ve kaliteli. Başka bir sistem isterseniz yapabileceğim çok bir şey yok, bu dönemde bu bütçeye tek bir siteden toplanabilecek en iyi sistemlerden birini topladım. Diğer sitelerde de parçalar stokta yok.
Dipnot: SSD’nin oyun performansına bir etkisi yoktur, sadece programlarınızın ve oyunlarınızın daha hızlı açılmasını sağlar. RAM konusuna gelecek olursak önerdiğim RAM’ler gayet yeterli.

Ben de öğrenciyim, burada inat ettiniz mantığına getirmek istemiyorum ancak, kaç sayfadır aynı konuyu tartışıyoruz. 15 yaşında bilgisayarınızın olması güzel bir şey, ancak, 3500X ile size görüşümü anlattım.
Tamam oradaki görüşünüzü anladım olmadı 3600 e çıkarır diğerlerinden kısarım
SSD'nin yazması SATA 3 biriminden alabileceğiniz en yüksek hıza sahip. SATA 4 çıkarsa bilemem, NWMe alternatif.
Yani baya götürür hiç yoktan 5 yıl falan

Benim size birkaç mesaj önce önerdiğim sistem bütün isteklerinizi karşılıyor. Bütün parçaları dengeli ve kaliteli. Başka bir sistem isterseniz yapabileceğim çok bir şey yok, bu dönemde bu bütçeye tek bir siteden toplanabilecek en iyi sistemlerden birini topladım. Diğer sitelerde de parçalar stokta yok.
Dipnot: SSD’nin oyun performansına bir etkisi yoktur, sadece programlarınızın ve oyunlarınızın daha hızlı açılmasını sağlar. RAM konusuna gelecek olursak önerdiğim RAM’ler gayet yeterli.
O zaman hocam ben sizin o sistemi sinerjinin sihirbazından toplayıp r5 3600x yerine 3600 yapayım bütçeye yaklaştırmaya çalışayım ona göre bir ss atarım

Geri
Yukarı