Ryzen 5 3600X RTX 2060 sisteme 800 TL PSU önerisi

kekiklikek19

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, daha öncesinde benzer konular açılmış fakat istediğim cevapları bulamadığım için yeni bir konu açma gereği duydum.

Sistemimdeki ana bileşenler; Ryzen 5 3600X ve MSI RTX 2060 Gaming Z.
Bütçem ise 700-800 TL.

Ekran kartı ve işlemci üst limit overclock ayarlarını kaldırabilecek bir PSU arıyorum. Bu fiyat aralığında birkaç tane PSU buldum ama tam olarak içime sinmediği için yardım almak istedim.

Gerçekten güzel bir indirim yakalarsanız 650W 80+ modüler bir güç kaynağı da seçilebilir, tabii iyi markalar olması lazım Gamepower, Gametech, Rampage gibi markaların PSU'ları alınmaz.

10-12 Gün sonra falan almayı düşünüyorum.Umarım o zamana kadar güzel bir indirim denk gelir.Attığın ürünü beğendim açıkcası ama dediğim gibi zamanım var daha karar vermek için.

TR'ye gelen PSU'lar ve TR'deki fiyatlar baz alındığında aşağıdaki seçenekler en mantıklısı oluyor.
Benim önerim Cooler Master'dır. Yapacağınız her türlü OC işlemlerini kaldırır. Ayrıca CPU güç bağlantısı ,High Power'ın aksine, 8+4+4 şeklinde olup üste düzey anakartlarda (X570, Z490) bile rahatça kullanılıp OC yapılabilir.

TR'ye gelen PSU'lar ve TR'deki fiyatlar baz alındığında aşağıdaki seçenekler en mantıklısı oluyor.
Benim önerim Cooler Master'dır. Yapacağınız her türlü OC işlemlerini kaldırır. Ayrıca CPU güç bağlantısı ,High Power'ın aksine, 8+4+4 şeklinde olup üste düzey anakartlarda (X570, Z490) bile rahatça kullanılıp OC yapılabilir.

Şuan elimdeki anakart B450 Aorus Elite bununla overclock yapmayı planlıyorum.4+4 yeterli oluyor.High power Gold sertifikalı olduğu için biraz daha yakınım.

Şuan elimdeki anakart B450 Aorus Elite bununla overclock yapmayı planlıyorum.4+4 yeterli oluyor.High power Gold sertifikalı olduğu için biraz daha yakınım.
High Power bir gömlek daha iyi bir PSU. İkisi de Tier B PSU. High Power alıp üst düzey anakart alırsanız da aşağıdaki gibi bir adaptör alıp kullanabilirsiniz. O PSU o kadar yükü de rahat kaldırır.
images.jpeg

Geri
Yukarı