Ryzen 5 3600X sistem toplama ve güç kaynağı

wladyslaw

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler arkadaşlar Technopat YouTube kanalında incelenen bir kasanın bazı özelliklerini yükselttim. Canlı destekteki arkadaş dar boğaz ve ısınma problemi olmaz dedi aklımdaki tek soru işareti güç kaynağı Corsair VS650 (2018) 650W 80+ için kronik sorunlu diyorlar ve değiştirebildiğim tek güç kaynağı FSP Hyper K 700W 80+ 700W güç kaynağı. Bu marka ve model çok fazla kullanılmadığından biraz tedirgin oldum açıkçası sizin görüşünüz nedir? Corsair mı almalıyım yoksa FSP Hyper mı? Sistemim şu şekilde:
Phanteks eclipse P350X siyah kasa.
AMD Ryzen 5 3600X 3.8 - 4.4 GHz AM4.
MSI B450-A PRO Max DDR4 4133MHz.
MSI GeForce RTX 2070 Super Ventus OC 8 GB.
Corsair Vengeance 16 GB ( 2x8)
Samsung 970 Evo Plus NVMe M.2 250 GB.
Seagate Barracuda 2TB 256MB 7200 RPM.
Corsair VS650 (2018) 650W 80+
2X 120MM fan.

Önerileriniz nelerdir? Bütçem Max 9000 TL.

Sistem güzel. FSP'yi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz, kaliteli bir markadır. Size tavsiyem eğer 2 TB depolamaya ihtiyacınız yoksa (ki normal kullanıcıların genelde olmuyor) HDD parasını SSD'ye ekleyip daha yüksek kapasiteli bir SSD almak. Eğer sistemi oyun ve günlük kullanım için alıyorsanız M.2 SSD gereksiz, 1 TB SATA SSD tercih edin.

Öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Bende aynı şeyi düşündüm fakat sevdiğim dizileri tekrar tekrar izlediğim için bilgisayarımda tutmayı tercih ettim + olarak 10-12 arası oyun yüklemeyi düşünüyorum ve bunların çoğu 90-100 gb arası o yüzden 2 TB doğru olacaktır. Recep Baltaş'ın bir konuda bahsettiği gibi 650VS serisinin 2018 modelinde bir sıkıntı yok sanırım sorun yaşayanlar CP-9020098-EU modeli kullanıyorlar ama yinede emin olamadım hala araştırıyorum :)

Recep Baltaş'ın bir konuda bahsettiği gibi 650VS serisinin 2018 modelinde bir sıkıntı yok
Evet ben de yanlış hatırlamıyorsam öyle bir şey duymuştum. 700W sisteminiz için daha dengeli olur diye düşündüğüm için FSP önerdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı