Ryzen 5 3600X sistemde oyunlarda kasma ve takılma

İşletim sistemi
Windows 10
Oyun içi değerler;

Fare ile bir alakası yok 1000hz

Fare ile bir alakası olup olmadığını nerden biliyorsun ? İyi mouse markaları bile oyunlarda bu tür sorunlara neden olabiliyor. Örnek en son mesela benim arkadaşım Steelseries marka bir mouse aldı hem FPS sorunu yaşadı hemde oyunun akıcılığı konusunda bir sorunu oluştu. Eski mouse'u taktıktan sonra düzeliyordu. Yeni aldığı mouse'u iade etti :) Mouse size göre sorun olmayabilir, ama inputlag'ı ilgilendiren etkenlerden birisi.

Hatta ben de bir dönem Logitech'in mouse driver'i yüzünden akıcılık sorunu yaşadım. Logitech'in driver'ini kapatınca sorun düzeliyordu. Bir başka Razer marka mouse'umda da 1000hz sorun yaratıyordu. 500Hz alınca düzeliyordu. Mesela en basitinden Razer Viper 8Khz modelini al Hz değerini 8000Hz yap sonra CS:GO gir bakalım nasıl oyunun akıcılığını etkiliyor gör.

Hocam şöyle bir durum var fareyi ilk taktığımda akıcılık mükemmel oluyor ama sonradan bir takılma donma oluyor ve yeniden akıcılık gidiyor.
2 3 tane fare denedim.

Oyun içi çözünürlüğün ne ? Bu durum ne zamandan beridir var ? Herhangi bir donanım değişikliği sonrası mı oldu, ne zamandan beridir sorunu yaşıyorsun...

Oyun çözünürlüğü 1024x768 en düşük ayarlar. Bu sorunu 1 senedir yaşıyorum, anakart ve işlemci aldıktan sonra yaşamaya başladım.

Oyun çözünürlüğü 1024x768 en düşük ayarlar. Bu sorunu 1 senedir yaşıyorum, anakart ve işlemci aldıktan sonra yaşamaya başladım.

Nvidia denetim masası ayarlarında "doku süzme - kalite" ayarını "yüksek performans" yapmışsındır herhalde. Senden bir şey isticem. LatencyMon programını bilgisayarına kur. Daha sonra çalıştır, ardından CS:GO oyununa gir ve 1 dakika boyunca MM sunucularında DM oyna ve çıkış yap. LatencyMon programında "Main" ve "CPUs" bölümün ekran görüntülerini paylaşır mısın.

Evet yüksek performans hocam. Hemen bakıyorum.
Bu arada masaüstün de bile fare ağırlaşmasını yaşıyorum, hafifte olsa.
;

Dosya Ekleri

• 1640634131290.png
    1640634131290.png
    59,5 KB · Görüntüleme: 25
  • 1640634441943.png
    1640634441943.png
    60,1 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı