Ryzen 5 3600X ve Radeon 560 Ekrana Görüntü Gelmiyor

Güven SEZER

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Kokartlı Rehber
Anakart - MSI A320M Pro-E
İşlemci - AMD Ryzen 5 3600X
Ekran kartı - AMD Radeon 560 (önceden vardı)
RAM'ler - Corsair Vengeance LPX2x8 GB 3200MHz C16

Bu yeni sistemi topladım (ekran kartı önceden vardı) ve sadece işlemci fanı dönüyor ekran kartı fanı dönmüyor. Ne görüntü gelir ne bir ses sadece sinyal yok yazısı. Bilgisayarımın önündeki işlem yaptığında yanan LED'ler de yanmıyor sadece işlemci fanı dönüyor. Ekran kartımın 10 dakika sonra ısındığını fark ettim çalışıyor mu diye denedim. Ekran kartımı eski anakarta takınca çalıştığını fark ettim anakartımın biraz eski olduğundan yeni aldıklarımı deneme şansım olmadı. Anakart sıkıntılı diye düşündüm adamlar bugün test ettik sorun yok vs. dediler inanmadım seri nosu ile çektik CD ile yolluyoruz dediler. Gelince bakacağım ayriyeten.
Yine de kafama yatmıyor acaba neden sıkıntı yaşıyorum bilen yardım ederse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servise daha önce de göndermiştim. Dediklerine göre BIOS güncellemişler. Anakarta kim önerdi dersek internetten bakıyordum, ne alsam diye. Bütçeme uygun olanlardan bakarken bunun altına benim işlemcimin bir alt versiyonu ile güzel çalıştığı yazan bir yorum gördüm ve aldım.

Servise daha önce de göndermiştim. Dediklerine göre BIOS güncellemişler. Anakarta kim önerdi dersek internetten bakıyordum, ne alsam diye. Bütçeme uygun olanlardan bakarken bunun altına benim işlemcimin bir alt versiyonu ile güzel çalıştığı yazan bir yorum gördüm ve aldım.
Çalışır ama geleceğe açık bir kart chipset değil. Büyük ihtimalle BIOS güncellemesi olmuş. Güç girişlerini doğru yaptığınızı kontrol etmekte fayda var.

Çalışır ama geleceğe açık bir kart chipset değil. Büyük ihtimalle BIOS güncellemesi olmuş. Güç girişlerini doğru yaptığınızı kontrol etmekte fayda var.
Doğru yaptığımı düşünüyorum. Anakart için olan kabloyu düzgün takmasaydım hiçbir kıpırdanma olmazdı diye düşünüyorum. Ekran kartımın da ısındığından öyle olduğunu düşünüyorum. Bu sabah işlemcimin pinlerinin bazılarının eğik olduğunu fark ettim, onları düzelttim umuyorum ki o yüzden açılmamış olsun bilgisayarım ama sanmıyorum. İlk baktığımda düzgünlerdi diye hatırlıyor, sok çıkar yapa yapa büyük ihtimal ben eğdim. Sonlara doğru başka ne sebep oluyor olabilir acaba? Ekran kartımın fanının neden dönmediğini anlamadım. Bazen eski anakartımda da ısınmadığından dönmüyordu. Acaba aynı sebepten olabilir mi? Eski anakartım da çalışıyordu takmadan önce.

Doğru yaptığımı düşünüyorum. Anakart için olan kabloyu düzgün takmasaydım hiçbir kıpırdanma olmazdı diye düşünüyorum. Ekran kartımın da ısındığından öyle olduğunu düşünüyorum. Bu sabah işlemcimin pinlerinin bazılarının eğik olduğunu fark ettim, onları düzelttim umuyorum ki o yüzden açılmamış olsun bilgisayarım ama sanmıyorum. İlk baktığımda düzgünlerdi diye hatırlıyor, sok çıkar yapa yapa büyük ihtimal ben eğdim. Sonlara doğru başka ne sebep oluyor olabilir acaba? Ekran kartımın fanının neden dönmediğini anlamadım. Bazen eski anakartımda da ısınmadığından dönmüyordu. Acaba aynı sebepten olabilir mi? Eski anakartım da çalışıyordu takmadan önce.
Her anakartın ayarı farklıdır benim de masaüstünde ve güç harcamayan durumlarda çalışmıyor fanı. Bu arada ekran kartını soketinde serbest bırak alttan destekleme düz durması için çünkü bazı ekran kartları anakartlarda böyle. Tam sıfıra sıfır cetvel gibi düz durmuyor, sağ tarafı hafif yer çekiminden dolayı aşağı inebiliyor. Hafif o yüzden bırak öyle kalsın. İyi oturmuş mu kontrol et.

Bu arada PC'ye formatı nasıl attın?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı