Ryzen 5 3600X ve RX 5700 sistem sorunsuz çalışır mı?

Bütçe
7800TL

Kraltrx

Hectopat
Merhaba ben bir bilgisayar alacağım da sorunsuz çalışır mı? Size de danışmak istiyorum.

Ryzen 5 3600X.
Gigabyte B450M S2H.
Team t-Force vulcan Z 16 GB 1X (ilerde upgrade edeceğim)
XFX AMD Radeon RX 5700.
Team GX1 480GB SSD.
Zalman ZM700 - txıı 700W 80+ Power Supply.
Seagate Barracuda 2TB HDD.

Arkadaşlar bir sıkıntı çıkmaz değil mi?
Monitör ASUS 23, 6 VG24vq TUF Gaming.
Teşekkürler.

Öncelikle bu dönemde bilgisayar almanı önermiyorum doğrusu. Hem genel bir kriz var hem de dolar almış başını uçmuş gitmiş.
Sistem güzel görünüyor ancak bütçene uyan anlaşma toplama bilgisayarlardan birini tercih etmen seni çok büyük kara geçirir.

Öncelikle bu dönemde bilgisayar almanı önermiyorum doğrusu. Hem genel bir kriz var hem de dolar almış başını uçmuş gitmiş.
Sistem güzel görünüyor ancak bütçene uyan anlaşma toplama bilgisayarlardan birini tercih etmen seni çok büyük kara geçirir.

Ama dolar düzgünde millet PC alacak ve PC parçaları azaldığı için fiyatlar daha da ucacak.

Ama dolar düzgünde millet PC alacak ve PC parçaları azaldığı için fiyatlar daha da ucacak.
Şimdiki zamana bakarsan sence ellerinde stok var mı? Tabii ki yok. Çünkü dışarıdan mal gelemiyor. Pc parçaları ne kadar azalabilir dışarıdan ürün geldikçe. O yüzden fiyat düşer dolar düşmesede. Şuan piyasada R5 1600af bile zor bulunuyor. Fiyatı 100-200TL artmış. Ekran kartları uçuyor. Anlamışsındır umarım :)

Çok güzel olur ama yeni intelleri beklemeni tavsiye ederim piyasayı sallayacak biraz. Yine amd alırsan daha ucuza gelir. Veya yeni ryzene kadar beklenebilir. Baha fark olacak herhalde.

Dostum kendi fikrine önem ver, yok alınmaz edilmez diyenleri umursama. Eğer sen istiyorsan al, karar senin. Doların düşeceği filan yok, düşse düşse 10 kuruş daha düşer. 10 kuruşun da fiyatta pek bir farkı olmaz.

Merhaba ben bir bilgisayar alacağım da sorunsuz çalışır mı? Size de danışmak istiyorum.

Ryzen 5 3600X.
Gigabyte B450M S2H.
Team t-Force vulcan Z 16 GB 1X (ilerde upgrade edeceğim)
XFX AMD Radeon RX 5700.
Team GX1 480GB SSD.
Zalman ZM700 - txıı 700W 80+ Power Supply.
Seagate Barracuda 2TB HDD.

Arkadaşlar bir sıkıntı çıkmaz değil mi?
Monitör ASUS 23, 6 VG24vq TUF Gaming.
Teşekkürler.
VG24VQ'yu nereden alıyorsunuz? Ben de aynı modeli düşünüyorum ama hiçbir yerde stok yok gibi.

Heves ettiyseniz, ihtiyacınız varsa ve maddi imkanınız da yeterliyse bu dönemde alınmaz muhabbetini boşverip bir an önce toplayın sisteminizi. Evet herkes döviz kurlarının düşmesini istiyor ama bir şeyler yapmadan kuru kuru istemekle düşmüyor.

Yani kötü günler geride kaldı, sırada daha kötü günler var.

Geri
Yukarı