Ryzen 5 5500 4.2GHz 1.14v yeterli mi?

İnşallah 1.16 yeterli gelir. eğer gene hata alırsan 1.2 den devam et bakalım ben stabili öyle bulmuştum ama tabiki herkesin aynı olacak değil sen şanlısın güzel değer yakaladın. 62 derece güzel bence.

İnşallah 1.16 yeterli gelir. Eğer gene hata alırsan 1.2'den devam et bakalım ben stabili öyle bulmuştum ama tabii ki herkesin aynı olacak değil sen şanlısın güzel değer yakaladın. 62 derece güzel bence.

Stres testinde 15 dakika %100 işlemci kullanımı ile herhangi bir hata almadım. Ayrıca işlemci bir iki kez 63 dereceyi görmesine rağmen testi 62 derece ile bitirdi Ryzen 5 5500 için 4.2GHz 1.16voltaj yeterli diyebilirim bu noktada. Ayrıca fanın BIOS ayarı sessiz olmasına rağmen çok ses var demiştim benim yaptığım bir hataymış ki dün gece voltaj bölümüne 1.008 yazacağıma 1.080 yazmışım yüksek voltaj nedeniyle işlemci daha fazla ısınmış fan bu nedenle yüksek devirde çalışmış şu anki yaptığım ayarda neredeyse ses duymuyorum ayrıca 4.2GHz ile 1.16v ile kullanmış oluyorum herkese teşekkür ederim yorumlarınız için bu forumu okuyup bilgi kazanacak arkadaşlar.

Bu her işemcide farklıdır, aynı model olsa bile, bazısnıda örek veriyorum silikon vasattır, 1.2 mv bile 4.2 GHz sorunlu çalışır veya çalışmaz. Verdğim örnek rastgele.

Anlıyorum. İsin açığı çok bilgim olmadığı için bu şekilde söyledim lafımı geri alarak benim islemcimde bu şekilde sonuçlandı diyorum o zaman.

Geri
Yukarı