Ryzen 5 5500 GHz kullanımı çok az

QuantumF

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem: Ryzen 5 5500 / HD 7850 / 16 GB RAM.
Valorant oynarken işlemci aşırı az GHz kullanıyor. Bu bir sorun teşkil ediyorsa çözümü nedir?
Valorant açık iken bir ekran görüntüsünü bıraktım.

1684936502171.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci gerektiği durumlarda, GHZ hızını yükseltip azaltabiliyor diye biliyorum, sanırım o sırada o hız sistemin için yeterli durumda olduğundan, güç aşımı yapmamak için kısmış olabilir.

Oyun içinde MSI Afterburner ile kontrol eder misiniz frekansları?
1684937556903.png

İşlemci gerektiği durumlarda, GHZ hızını yükseltip azaltabiliyor diye biliyorum, sanırım o sırada o hız sistemin için yeterli durumda olduğundan, güç aşımı yapmamak için kısmış olabilir.
Anladım yani sorun olmaz? Ama daha fazla kullansa daha yüksek fps alırım yöntemi var mı?

Eki Görüntüle 1791466

Anladım yani sorun olmaz? Ama daha fazla kullansa daha yüksek FPS alırım yöntemi var mı?

4450'de sabitler kendini genelde, hiç çıkmadı mı bu frekansa? 3800 düşük kalmış biraz. Ryzen Master ayarlarını resetle mümkünse, BIOS'tan da Precision Boost OverDrive ayarını enabled yap.

AI Tweaker menüsü altında Precision Boost OverDrive bulunuyor, oraya girip enabled yapabilirsiniz. Muhtemelen sizde Auto'dadır.

Bakacağım hemen.

AI Tweaker menüsü altında Precision Boost OverDrive bulunuyor, oraya girip enabled yapabilirsiniz. Muhtemelen sizde Auto'dadır.

Hepsini mi enabled yapacaktım en üstteki Precision Boost OverDrive'ı mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı