Ryzen 5 5500 RX580 8GB Sistemde "Kernel Power" Hatası

NemesiS_81

Kilopat
RAM
Corsair Vengeance (8x2) 16 GB 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
Adata SU630 - Toshiba HDWD110
Ekran kartı
RX580 8GB
Anakart
Msi B450M PRO M2
İşlemci
Ryzen 5 5500
Herkese iyi Sosyaller, kısa bir zaman önce Ryzen 5 5500 işlemci aldım ancak oyunlara girdiğimde bilgisayar rastgele zamanlarda kilitleniyor. Hiçbir şekilde tepki vermiyor, kasanın üstündeki yeniden başlatma tuşu ile PC'yi tekrar açıyorum ve Windows olay görüntüleyiciden baktığımda sistemin Kernel Power 41(63) hatası verdiğini görüyorum. İnternetteki yazanların neredeyse hepsinin denedim hiçbiri işe yaramadı aradan birkaç gün geçtikten sonra tekrardan yapmaya başlıyor. Şu anda eski işlemcimi geri taktım hiçbir sıkıntı olmadan kullanıyorum acaba yeni aldığım işlemcinin bozuk olma ihtimali var mı? Yoksa yeni işlemci ile uyumlu olmayan parçalar olabilir mi? Ona göre servise göndermeyi düşünüyorum işlemciyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi sosyaller, kısa bir zaman önce Ryzen 5 5500 işlemci aldım ancak oyunlara girdiğimde bilgisayar rastgele zamanlarda kilitleniyor. Hiçbir şekilde tepki vermiyor, kasanın üstündeki yeniden başlatma tuşu ile PC'yi tekrar açıyorum ve Windows olay görüntüleyiciden baktığımda sistemin Kernel Power 41(63) hatası verdiğini görüyorum. İnternetteki yazanların neredeyse hepsinin denedim hiçbiri işe yaramadı aradan birkaç gün geçtikten sonra tekrardan yapmaya başlıyor. Şu anda eski işlemcimi geri taktım hiçbir sıkıntı olmadan kullanıyorum acaba yeni aldığım işlemcinin bozuk olma ihtimali var mı? Yoksa yeni işlemci ile uyumlu olmayan parçalar olabilir mi? Ona göre servise göndermeyi düşünüyorum işlemciyi.

BIOS güncellemesi yaptınız mı?

Windows'u yeniden kurmayı deneyin.
Genelde gerek olmaz ama denemekte fayda var.
Sisteminizde uyumsuz parça yok.

2 kere sıfırdan format da attım, bu hatayla ilgili çoğu şeyi denedim hiçbiri işe yaramadı, eski işlemci takılı şu an günlerdir sıkıntısız çalışıyor sistem. Yani yeni aldığım işlemci arızalı o zaman servise göndereceğim.

2 kere sıfırdan format da attım, bu hatayla ilgili çoğu şeyi denedim hiçbiri işe yaramadı, eski işlemci takılı şu an günlerdir sıkıntısız çalışıyor sistem. Yani yeni aldığım işlemci arızalı o zaman servise göndereceğim.

Her şeyi denemişsiniz.
Gönderin bakalım işlemciyi ne olacak bir de başka sistemde denesinler.

Yeni konular

Geri
Yukarı