Ryzen 5 5500 undervolt işlemi çalışmıyor

Rid

Decapat
Daha fazla  
Az önce yaptım under volt 1.250 yaptım değeri sonra BIOS'tan kontrol ettim yeniden başlatıp güzel bir şekilde sıcaklığım düşmüş ve 1.24 gibi bir değerdeydi bilgisayarı açtım AMD Radeon'dan baktım CPU'ya 1.4 voltaj ve yine yüksek sıcaklıklarım vardı Ryzen Master'e baktım aynı sıcaklık BIOS'taki ayarı kaydetmeme rağmen PC. Açılınca ayar gitmiş tekrar BIOS'a girdim ayar aktif duruyor neden PC açılınca aktifleşmiyor. Undervoltu Ryzen Master'dan da yaptım voltaj başarılı düştü ama işlemci soğumadı yine aynı değerler boşta 70 derce. Voltajı başka nasıl sabitleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Center gibi uygulamalar voltaj değerini kendisi değiştirebiliyor. Onları devre dışı bırakıp tekrardan dene.

O uygulama yok bende az önce sadece Ryzen Master indirdim onu da sildim sadece Radeon softwarevar yine aynı sorun.
BIOS'ta override ile voltaj düşürmek yerine bir de (-) offset deneyin.

Hocam yanlış anlatmışım galiba zaten o şekilde yaptım.
Kusura bakmayın ben yanlış anlamışım. O zaman bildiğim kadarıyla voltaj arttıracak sadece PBO kalıyor. Onu kapatıp deneyin, undervolt geçerli olursa PBO'yu advanced ayara alıp curve ile oynayın.

Kusura bakmayın ben yanlış anlamışım. O zaman bildiğim kadarıyla voltaj arttıracak sadece PBO kalıyor. Onu kapatıp deneyin, undervolt geçerli olursa PBO'yu Advanced ayara alıp curve ile oynayın.

Bir de Ryzen Master kurulyken 3.60GHz gösteriyordu görev yöneticisinde 3.80 AMD Radeon Software da 2.4GHz hangisi doğru.

Voltajı değiştiren başka bir uygulama var mı hocam belki başka bir uygulama yüzünden ayarları sıfırlıyor olabilir.

Üstte dediğim gibi sadece Radeon Software Master'ı sildim. Başka da yok overwolf etkilemez herhalde aklıma başka bir uygulama gelmedi.

Kusura bakmayın ben yanlış anlamışım. O zaman bildiğim kadarıyla voltaj arttıracak sadece PBO kalıyor. Onu kapatıp deneyin, undervolt geçerli olursa PBO'yu Advanced ayara alıp curve ile oynayın.

Hocam BIOS'u eski haline getirdim Ryzen Master'dan ayarladım fayda edecek mi test edeceğim ama boşta 55 derece falan şu an 1'e çektim voltajı.

Bir de Ryzen Master kurulyken 3.60GHz gösteriyordu görev yöneticisinde 3.80 AMD Radeon Software da 2.4GHz hangisi doğru.
Hepsi doğru. Farklı çekirdeğin frekansılarını gösteriyorlar.
Hocam BIOS'u eski haline getirdim Ryzen Master'dan ayarladım fayda edecek mi test edeceğim ama boşta 55 derece falan şu an 1'e çektim voltajı.
BIOS'tan kaynaklı bir problem olduğunu düşünmüyorum ve boşta 55 derece olması normal. Hava zaten 40 derece.

Geri
Yukarı