Ryzen 5 5500 vs i3 12100F

Makaleler
1
Yer
Tekirdağ Çerkezköy
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yakın bir zamanda işlemci alacağım. Sizce ne almalıyım? i3 12100F alırsam anakart ile beraber alacağım, RAM vs aynı kalacak. i3 12100F almayı düşünüyorum. Sizce ne almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Yakın bir zamanda işlemci alacağım. Sizce ne almalıyım? i3 12100F alırsam anakart ile beraber alacağım, RAM vs aynı kalacak. i3 12100F almayı düşünüyorum. Sizce ne almalıyım?

Normalde i3-12100F ama ben CS ci olduğum için 5500 tercih ederdim. CS de daha iyi performans veriyor AMD.

İkisi cok yakin performansa sahip ama quad core de bir yere kadar. 5500 6 cekirdek oldugu icin az daha avantajli. Hangisi daha ucuza geliyorsa alabilirsiniz, arada az fiyat farki varsa 5500 alinabilir.

Pardon ben AM4 anakartinizin oldugunu yeni fark ettim, AM4 platformundan i3'e gecmek bosa masraf olur. 5500 alin gecin.

Son düzenleme:
İkisi arasında pek fark yok, ihtiyacına uygun olanı seç:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS sürümüm 6062 sorun olmaz değil mi? Bu arada cevap veren herkese teşekkürler :)

Tarih olarak en son çıkmış olana güncelleyin, sonra işlemciyi takın başka bir şeye gerek yok. Yeni işlemci için anakart masrafı anlamsız zaten, bu en iyi seçenek.

Tarih olarak en son çıkmış olana güncelleyin, sonra işlemciyi takın başka bir şeye gerek yok. Yeni işlemci için anakart masrafı anlamsız zaten, bu en iyi seçenek.

Tamamdir teşekkürler bir de son bir sorum olacak bütçem 5600 almaya da yetiyor sence 5500 almak yeterli mi yoksa 5600 mu alinmali genelde rekabetci oyunlar oynuyorum.

Geri
Yukarı