Ryzen 5 5500U laptopta TDP yükseltilmeli mi?

• Konuyu başlatan ErenY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

ErenY

Kilopat
Elimde Ryzen 5 5500U var, oyun performansı yetersiz geliyor ve bu videodaki kişi TDP değerleri ile oynayarak bayağı yüksek FPS'ler elde etmiş. Nasıl yükseltebilirim ve yükseltilmeli mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

25W'ye ayarladım ama bir etkisini göremedim.

Son düzenleme:
Elimde Ryzen 5 5500U var, oyun performansı yetersiz geliyor ve bu videodaki kişi TDP değerleri ile oynayarak bayağı yüksek FPS'ler elde etmiş. Nasıl yükseltebilirim ve yükseltilmeli mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

25W'ye ayarladım ama bir etkisini göremedim.

Yapabilirsin. Ama sıcaklık değerlerine dikkat et.

Adaptörüm 20W olduğu için maksimum 20 çekebiliyor ama onda bile bir FPS artışı yaşadım. Ryzen Controller kullandım. Sıcaklıklarda sıkıntı yok. Teşekkür ederim.

Hocam ben de yapmayı düşünüyorum da. APU laptop mu yoksa harici ekran kartlı laptop mu acaba? Uzun kullanımda sonuçlar değişiyor mu? Vs biraz bilgi verebilir misiniz müsaitseniz.

Hocam ben de yapmayı düşünüyorum da. APU laptop mu yoksa harici ekran kartlı laptop mu acaba? Uzun kullanımda sonuçlar değişiyor mu? Vs biraz bilgi verebilir misiniz müsaitseniz.
APU laptop. Ama sizin ekran kartınız vermesi gereken TDP'yi vermiyorsa yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Adaptörün verebildiği kadar veriyor. Oyun olarak evet daha yüksek FPS alırsınız uzun kullanımda. Lakin sıcaklık değerlerini de kontrol edin. Şarjda oyun oynayın.

APU laptop. Ama sizin ekran kartınız vermesi gereken TDP'yi vermiyorsa yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Adaptörün verebildiği kadar veriyor. Oyun olarak evet daha yüksek FPS alırsınız uzun kullanımda. Lakin sıcaklık değerlerini de kontrol edin. Şarjda oyun oynayın.

Peki hocam teşekkürler. Bende 1650 var. Oyunlarda genel olarak biraz düşük FPS alıyor. Bu program CPU TDP'sini arttırıyor mu sizde yoksa sadece APU tdm mi artıyor?

Geri
Yukarı