Ryzen 5 5600 - 6700XT sistem ETS 2'de 60 FPS veriyor

Gayet normal 😅 bende bu sistemle drop yiyorum.

RAM: Kingston Fury Beast 16 GB 5600 MHz DDR5 CL36 2X.

SSD: Kingston NV2 1TB 3500MB/2100MBS NVMe PCI-e M.2 SSD.

Ekran kartı: ASUS RTX 3060 DUAL-RTX3060-O12G-V2 192 bit GDDR6.

Anakart: ASUS TUF Gaming B650M-Plus Wi-Fi 6400MHz(OC) DDR5.

İşlemci: AMD Ryzen 5 7600X altı çekirdek 4.7 GHz.

PSU: ASUS TUF Gaming 750W 800+ Bronze.

Sıvı soğutucu: Cooler Master Masterliquid ML240L.

Kasa: ASUS TUF Gaming GT501 RGB.

İnternette sistemim en az 120 FPS veriyor. Ben de az olmasını anlayamadım.

Dinozor çağında çıkmış bir oyun için o sistemi aldıysan ilginç olmuş. Bunun çeyreği gücündeki PC'ler de aynı performansı veriyor çünkü oyunun motoru ve optimizasyonu onlara göre dizayn edilmiş.

Elbette bu oyun için almadım sistemi, sorudaki önem şu ki YouTube videolarından 40 FPS daha az alıyorum. Üstüne drop yiyorum.

Sistemi yeni mi aldın? Yeni aldıysan kurulu gelen Windows'u mu kullanıyorsun?
Ekran kartı vb günceldir diye düşünüyorum ondan sormuyorum.

Evet daha 1 yıl olmadı Windows 11 kullanıyorum Pro. Hiç ellemedim ancak AMD ekran kartım ve Windows güncellemelerim tam.

Truckers MP ise normal. Oyun bazlı bir sorun. ETS 2 ise normal değil.

Truckers MP ne onu bile bilmiyorum dostum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette sistemim en az 120 fps veriyor. Bende az olmasını anlayamadım..

Elbette bu oyun için almadım sistemi, sorudaki önem şu ki youtube videolarından 40 fps daha az alıyorum üstüne drop yiyorum.
Veriyor zaten dostum. Fakat oyun motoru o kadar eski ki, senin sistemin değil, oyun motoru drop yiyor. Tabir resmen bu. Seninkinden daha iyi işlemcim olmasına rağmen abidik gubudik droplar yiyorum.

Veriyor zaten dostum. Fakat oyun motoru o kadar eski ki, senin sistemin değil, oyun motoru drop yiyor. Tabir resmen bu. Seninkinden daha iyi işlemcim olmasına rağmen abidik gubudik droplar yiyorum.

Anladım yani çıkarmam gereken şu ki oyun motoru çok eski olduğu için benimle sistemi aynı olan bir başkası benden yüksek FPS alabilir? Değerler değişebilir mi yani?

Bilgisayarı yeni aldım arkadaşlar konuda RX 6700 Pulse yazmama rağmen XT diye düzeltilmiş bir garip, sistemim 6700 Pulse markası düz 6700.
Sistem yeni olduğu için herhangi bir ayar yapmadım sadece AMD ekran kartı güncellemelerim Windows güncellemelerim tam. Bilgisayarımı kendisine oyun bilgisayarı olduğunu nasıl hatırlatabilirim :D

değerler değişebilir mi yani.
Oyunun grafikleri sürekli güncelleniyor. Harita sürekli güncelleniyor. Fizikler de ufak ufak güncelleniyor. Haritanın yeni dizayn edilmiş bir bölgesinde 60 FPS alırken 2012'den kalma bir bölgesinde 300 FPS alınıyor. İzlediğin videoda tamamen aynı yerlerde olsan bile FPS fark edebilir. Ama ben kendi sistemimden yola çıkarak düşük FPS aldığınızı düşünüyorum. Birkaç ayar söyledim, onları yapar mısınız?

anladım yani çıkarmam gereken şu ki oyun motoru çok eski olduğu için benimle sistemi aynı olan bir başkası benden yüksek fps alabilir? değerler değişebilir mi yani.
Adsız.jpg

Bendeki durum bu şekilde. Sen de Vsync açık olabilir.

Oyunun grafikleri sürekli güncelleniyor. Harita sürekli güncelleniyor. Fizikler de ufak ufak güncelleniyor. Haritanın yeni dizayn edilmiş bir bölgesinde 60 FPS alırken 2012'den kalma bir bölgesinde 300 FPS alınıyor. İzlediğin videoda tamamen aynı yerlerde olsan bile FPS fark edebilir. Ama ben kendi sistemimden yola çıkarak düşük FPS aldığınızı düşünüyorum. Birkaç ayar söyledim, onları yapar mısınız?

Denilinen ayarları yaptım ancak sorun şu ki en yüksek ayarlarda da en orta ayarlarda da aynı FPS'i alıyorum, dediğiniz gibi farklı yerlerde FPS'im 96 olurken yeni DLC'li maplerde 56ya düşüyor. Oyun motoruyla alakalı bir sorun.

Eki Görüntüle 2116132

Bendeki durum bu şekilde. Sen de V-Sync açık olabilir.

Hayır açık değil dostum üstte bir yazı ekledim ona da yardımcı olabilir misin? Bilgisayarımı oyunlarda tam performans yansıtmasını istiyorum güncellemelerim tam ancak çoğu oyunda verilen FPS ile değerlerim uyuşmuyor. Yapmam gereken bir şey mi var bilmiyorum.

Denilinen ayarları yaptım ancak sorun şu ki en yüksek ayarlarda da en orta ayarlarda da aynı FPS'i alıyorum, dediğiniz gibi farklı yerlerde FPS'im 96 olurken yeni DLC'li maplerde 56ya düşüyor. Oyun motoruyla alakalı bir sorun.

Hayır açık değil dostum üstte bir yazı ekledim ona da yardımcı olabilir misin? Bilgisayarımı oyunlarda tam performans yansıtmasını istiyorum güncellemelerim tam ancak çoğu oyunda verilen FPS ile değerlerim uyuşmuyor. Yapmam gereken bir şey mi var bilmiyorum.
Önce şu sürücüleri DDU ile kaldır bi tekrar kur. Ve sonra MSI Afterburner açıp oyun içinden de görüntüsünü at.

Elbette bu oyun için almadım sistemi, sorudaki önem şu ki youtube videolarından 40 fps daha az alıyorum üstüne drop yiyorum.

O sistemden sisteme fark eder eğer bahsettiğimiz oyun GPU gücünü sallamıyorsa. Bende de 5600 ve 2x8 GB RAM var ama tüm BIOS'tan Curve Optimizer ayarları yapılı, RAM'ler overclocklu ve tüm ikincil gecikmeler düşürülmüş durumda. Bu da Valorant olsun, Rust olsun, ETS2 olsun gözle görülür etki yaratıyor.

Sonra Youtube'a video yüklüyorum "bende de aynı sistem var daha düşük FPS alıyorum, drop giriyor!!!!!" diye yorum yapıyorlar misal.

denilinen ayarları yaptım ancak sorun şu ki en yüksek ayarlarda da en orta ayarlarda da aynı fpsi alıyorum, dediğiniz gibi farklı yerlerde fpsim 96 olurken yeni dlcli maplerde 56ya düşüyor.. oyun motoruyla alakalı bir sorun.
Ölçekleme ayarı da çok yüksekteyse %200'de falan kullanın. 4K için 6700 yetersiz olur.

Geri
Yukarı